Mateo Kovačić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

ENGLESKO PRVENSTVO: Poraz Chelsea od Brentford, hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao od 64. minute za Chelsea

Nogometaši Brentforda u londonskom su obračunu svladali Chelsea na Stamford Bridgeu sa 4-1, a u strijelce se za gostujuću momčad upisao i Danac Christian Eriksen, što mu je prvi pogodak po povratku u englesku Premier ligu.

Chelsea je poveo pogotkom Antonija Rudigera s više od 30 metara u 48. minuti, da bi samo 12 minuta poslije Brentford imao prednost od 3-1. Izjednačio je Vitaly Janelt u 50. minuti. Četiri minute poslije Eriksen je pogodio za vodstvo gostiju, a za 3-1 ponovno je strijelac bio Nijemac Janelt u 60. minuti. Konačnih 4-1 postavio je Kongoanac Wissa u 87. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je od 64. minute za Chelsea, kad je zamijenio Tima Wernera.

Chelsea je prekinuo niz od pet prvenstvenih pobjeda i ostao na 59 bodova, daleko iza vodećeg dvojca.

Manchester City je pobjedom 2-0 na gostovanju kod Burnleyja zadržao bod prednosti pred drugoplasiranim Liverpoolom. Oba pogotka pala su u prvih 25 minuta. Kevin De Bruyne je već u 5. minuti doveo branitelje naslova u vodstvo, a konačnih 2-0 postavio je Ilkay Gundogan u 25. minuti.

“Građani” iz 30 utakmica imaju 73 boda, jedan više od Liverpoola, koji je u prvoj subotnjoj utakmici na svom Anfieldu pobijedio Watford sa 2-0. Portugalac Diogo Jota je u 22. minuti postigao vodeći pogodak za Liverpool, a pobjedu momčadi Juergena Kloppa potvrdio je Fabinho u 89. minuti, realizacijom kaznenog udarca.

Wolverhampton je došao do 15. pobjede u sezoni svladavši pred svojim navijačima Aston Villu sa 2-1. Jonny je u 7. minuti doveo domaće u vodstvo. U 36. minuti je ta prednost udvostručena, kad je Ashley Young poslao loptu u svoju mrežu. Aston Villa je uspjela samo smanjiti zaostatak u 86. minuti, kad je Watkins realizirao kazneni udarac.

Utakmicu bez pogodaka odigrali su Brighton i Norwich, a po bod su osvojili i Leeds i Southampton odigravši 1-1. Harisson je doveo Leeds u vodstvo u 29. minuti, a Ward-Prowse je iz slobodnog udarca izjednačio u 49. minuti.

U subotu je na rasporedu još i utakmica Manchester United – Leicester (18.30 sati).

Engleska - 31. kolo
Liverpool - Watford       2-0 (D. Jota 22, Fabinho 89-11m)
Brighton - Norwich        0-0
Burnley - Man. City       0-2 (De Bruyne 5, Gundogan 25)
Chelsea - Brentford       1-4 (Rudiger 48 / Janelt 50, 60, Eriksen 54, Wissa 87)
Leeds - Southampton       1-1 (Harrison 29 / Ward-Prowse 49)
Wolverhampton - A. Villa  2-1 (Jonny 7, Young 36-ag / Watkins 86-11m)