Navijači Eintrachta u Frankfurtu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (N. Kalaica)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Bayern u gostima “pregazio” Freiburg, remi Eintrachta u Frankfurtu, poraz Hoffenheima doma od Bochuma

U 28. kolu njemačke Bundeslige najveće izneneđenje je poraz Hoffenheim doma od Bochuma (1-2), a asitenciju za jedini pogodak domaćina ubilježio je Andrej Kramarić.

Kramarić je u 54. minuti namjestio gol Raumu za 1-1, no gosti su s dva gola Japanca Asama došli do važne pobjede. Kramarić je imao dvije velike šanse, a odigrao je cijelu utakmicu.

Bayern je u derbiju u Freiburgu pobijedio s 4-1 i opet ima devet bodova više od Dortmunda.
Za branitelja naslova zabili su povratnik nakon loma noge Leon Goretzka (58), Serge Gnabry (73), Kingsley Coman (82) i Marcel Sabitzer (90+6), a za Freiburg Nils Petersen u 63. minuti. Josip Stanišić je ostao na klupi Bayerna.

Šest kola prije kraja prvenstva vodi Bayern sa 66 bodova, Dortmund ima utakmicu manje i 57 bodova, a treći Leverkusen učvrstio se na poziciji s 51 bodom pobijedivši kod kuće Herthu Berlin s 2-1.

Arminia Bielefeld i Stuttgart odigrali su 1-1, Borna Sosa zbog ozljede prepona nije bio u sastavu Stuttgarta.

Eintracht i Greuther Furth su igrali 0-0, a Kristijan Jakić je igrao za domaćine do 84. minute. Furth je zadnji, deset bodova udaljen od spasa.