Commerzbank Arena Foto: Fenix Magazin

EL – Težak poraz Eintrachta u Frankfurtu od Basela, Brekalov Wolfsburg izgubio od Šahtara, Manchester Uniteda slavio u Linzu

Pred praznim tribinama Commerzbank Arene u Frankfurtu, Eintracht Frankfurt je doživio uvjerljiv poraz od Basela. Gostujuća momčad je pobijedila s 3:0 a strijelci za goste su bili Samuele Campo (27), Kevin Bua (73) i Fabian Frei (85).

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je asistent za gol Wolfsburga koji je pred praznim tribinama svog stadiona u prvoj utakmici osmine finala Europske lige izgubio od Šahtara s 1-2.

Šahtar je poveo preko Moraesa (17), a pet minuta kasnije Kovalenko je promašio kazneni udarac. U sudačkoj nadoknadi dosuđen je i kazneni udarac za Nijemce, ali se Weghorst tragikomično poskliznuo prilikom izvođenja. U 48. minuti izjednačio je Brooks na dodavanje Brekala, a u 73. minuti gosti su došli do pobjede nakon što je zabio Antonio.

Pobjeda Bayera Leverkusen

Bayer je u Glasgowu s 3-1 pobijedio Rangerse golovima Havertza (37pen), Aranguiza (68) i Baileya (88), dok je strijelac za Škote bio Edmundon (75). Borna Barišić je odigrao cijelu utakmicu za Rangerse.

Na praznom stadionu Karaiskaki u Pireju Olympiacos i Wolverthampton su odigrali 1-1.Grci su u 29. minuti ostali bez isključenoga Semeda, ali su ipak poveli u 54. preko El Arabija. Englezi su izjednačili u 68. minuti golom Pedra Neta.

Nogometaši Manchester Uniteda načinili su veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale Europske lige nakon što su u prvim susretima osmine finala ostvarili uvjerljive gostujuće pobjede. United je u susretu igranom pred praznim tribinama Linzer stadiona u Linzu pobijedio LASK sa 5-0, dok je Basel u Frankfurtu, također pred praznim tribinama, pobijedio Eintracht sa 3-0. Slavio je i Istanbul Basaksehir koji je pobijedio FC Kopenhagen sa 1-0.

“Crveni vragovi” su bez suviše stresa odradili gostovanje u Austriji. Gosti su poveli u 33. minuti golom Odiona Ighala (28), a na 2-0 je povisio Daniel James u 58. minuti. Bio je to njegov prvi pogodak za United u 33 nastupa, točnije nakon 2.527 minuta.

Juan Mata je u 82. minuti zabio za 3-0, Mason Greenwood je u 90. minuti povećao na 4-0, a konačan udarac LASK-u zadao je Andreas Pereira u posljednjim sekundama susreta.

Nastup Marka Raguža

Za austrijski sastav je posljednjih pola sata igrao Austrijanac hrvatskih korijena Marko Raguž koji je ove sezone u Europskoj ligi zabio pet golova, međutim protiv Uniteda se nije uspio upisati među strijelce.

U jedinom susretu s gledateljima, Istanbul Basaksehir je pobijedio FC Kopenhagen sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Edin Višća iz kaznenog udarca u 88. minuti. Hrvatski reprezentativac Karlo Bartolec za goste je igrao posljednjih nekoliko minuta.

Utakmice Sevilla – Roma i Inter – Getafe odgođene.

Nogometaši Rome nisu u srijedu otputovali u Sevillu jer njihov avion nije dobio dozvolu za slijetanje u Španjolsku, dok Getafe nije želio putovati u Milano zbog koronavirusa po cijenu da ga organizator UEFA izbaci iz natjecanja.

Uzvratne utakmice osmine finala na rasporedu su 19. ožujka, no upitno je hoće li se igrati.