Eintracht bez navijača poražen od Standarda u Leagueu, Sevilla i Celtic osigurali prolaz

Eintracht Frankfurt je bez svojih navijača, a zbog kazne UEFA-e, poražen na gostovanju kod Standarda. Pobjedu domaćinima donio je Maxime Lestienne zatresavši mrežu Eintrachta u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Za belgijski sastav zabio je i Zinho Vanheusden, a za Eintracht srbijanski napadač Filip Kostić (65). Hrvatski napadač Duje Čop za Standard je igrao do 81. minute. Igralo se po kišnom terenu, što je otežavalo prohodnost igre momčadi iz Frankfurta.

U ovoj skupini Arsenal je u srijedu na gostovanju u Portugalu odigrao 1-1 protiv Vitorije Guimaraes ispustivši pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade. Arsenal je poveo u 81. minuti golom Skhodrana Mustafija koji je zabio glavom na ubačaj Nicolasa Pepea, a izjednačio je Bruno Duarte u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 10 bodova, Eintracht i Standard imaju po šest bodova, a Vitorija je na začelju s jednim osvojenim bodom.

Pobjeda Seville

Nogometaši Seville osigurali su plasman u 16-inu finala Europske lige nakon što su u susretu 4. kola na gostovanju pobijedili F91 Dudelange sa 5-2 i dva kola prije kraja natjecanja imaju nedostižnih 12 bodova.

Sevilla je bez stresa odradila gostovanje u Luksemburgu i već nakon prvog poluvremena vodila je 4-0. U nastavku susreta domaćin je uspio ublažiti poraz na konačnih 2-5.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Munir (27, 33, 67), a odličnu predstavu pružio je i Munas Dabbur s dva gola (17, 36). Za domaćine je dvostruki strijelac bio Sinani (69, 80).

U drugom susretu iz ove skupine APOEL je pobijedio Karabag sa 2-1. Gosti su poveli u 10. minuti preko Medvedeva, no domaćin je u nastavku golovima Souze (59) i Efrema (88) okrenuo rezultat. Antonio Jakoliš nije nastupio za APOEL, baš kao niti Filip Ozobić za goste.

Uoči zadnja dva kola Sevilla vodi sa 12 bodova, APOEL i Karabag imaju po četiri boda, a Dudelange tri boda.

Europsko proljeće osigurao je i Celtic koji je u derbiju skupine E u Rimu pobijedio Lazio sa 2-1 okrenuvši rezultat, a pobjednički pogodak gosti su zabili u sudačkoj nadoknadi.

Lazio je poveo već u sedmoj minuti golom Cire Immobilea, no gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat. Izjednačio je James Forrester u 38. minuti, a pobjedu gostima nakon brze kontre u petoj minuti sudačke nadoknade donio je Oliver Ntcham.

U drugom susretu Cluj je pobijedio Rennes sa 1-0 načinivši veliki korak prema 16-ini finala. Pogodak odluke zabio je Rondon u 87. minuti. Rumunjima sada treba jedan bod u zadnja dva kola kako bi osigurali nastavak natjecanja.

Na ljestvici vodi Celtic sa 10 bodova, Cluj ima devet, Lazio tri, a Rennes samo jedan bod.

U skupini B Kopenhagen i Dynamo Kijev su odigrali 1-1, baš kao i prošlom kolu.

Danci su stigli do prednosti već u 4.. minuti golom Jensa Stagea, a izjednačio je Benjamin Verbić u 70. minuti. Gosti su u prvom poluvremenu imali jedanaesterac kojeg nije realizirao Viktor Cigankov. Karlo Bartolec je za domaći sastav igrao posljednjih 20 minuta, dok Josip Pivarić nije nastupio za Dynamo.

U drugom susretu Lugano i Malmo su odigrali 0-0.

Na ljestvici vode Kopenhagen i Dynamo sa po šest bodova, Malmo ima pet bodova, a Lugano dva boda.