LP: Nogometaši Bayerna, Juventusa i PSG-a izborili su osminu finala Lige

Nogometaši Bayerna, Juventusa i PSG-a izborili su osminu finala Lige nakon susreta 4. kola u srijedu.

U skupini A PSG je dva kola prije kraja osigurao osminu finala minimalnom pobjedom (1-0) u Parizu nad Club Bruggesom. Parižani su poveli golom Icardija i očekivala se uvjerljiva pobjeda francuskog prvaka. No, Belgijanci se nisu dali, a u 76. minuti njihov napadač Diagne je promašio kazneni udarac jer je njegov šut s “bijele točke” obranio vratara Navas. Matej Mitrović je ostao na klupi Bruggesa.

Real je na Bernabeu uvjerljivom pobjedom protiv Galatarasaya (6-0) učvrstio drugo mjesto u skupini. Real je već nakon samo 13 minuta vodio s 3-0, uz dva gola Brazilca Rodryga i Ramosa iz penala, a u 45. minuti pogodio je i Benzema, koji je bio strijelac i za 5-0 u 81. minuti. Luka Modrić je ušao u igru u 60. minuti, a u sudačkoj nadoknadi Rodrygo je došao do “hat-tricka” za konačnih 6-0.

PSG vodi s 12 bodova, Real ima 7, Club Brugges 2, a Galatasaray 1 bod.

Nogometaši Bayerna pobijedili su u 4. kolu skupine  B Lige prvaka u Muenchenu pirejski Olimpiacos s 2-0 (0-0) i dva kola prije kraja osigurali osminu finala, a pogodak za Bavarce polučio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.  Samo tri dana nakon otkaza treneru Niki Kovaču, Bavarce je u ovoj utakmici vodio privremeni trener Hans Dieter Flick.  Bayern se jako mučio s tvrdom obranom grčkog prvaka sve do 69. minute kada je ubačaj Comana s desne strane Robert Lewandowski znalački skrenuo u mrežu. Na 2-0 u 89. minuti povećao je Ivan Perišić, koji je samo minutu ranije ušao u igru. Nakon precizne akcije Bayerna lopta je došla do Perišića, koji je s pet metara zakucava u mrežu pirejske momčadi.

U ovoj skupini u Beogradu je Tottenham slavio protiv Zvezde s 4-0 i učvrstio se na drugom mjestu. Bayern je prošao 12 bodova, Tottenham ima 7, Zvezda 3, a Olimpiakos 1 bod.

U skupini D u Moskvi je Juventus golom Douglasa Coste u 93. minuti slavio protiv Lokomotiva s 2-1 (1-1) i također osigurao plasman u osminu finala. Juventus je poveo već u 4. minuti kada je Ronaldo šutirao iz slobodnog udarca iz velike daljine, vratar domaćih Guilherme propustio je loptu kroz noge, a pogodak je na gol-liniji potvrdio Aaron Ramsey. U 12. minuti stiglo je izjednačenje kada je Aleksej Mirančuk prvo udarcem glavom pogodio lijevu vratnicu, a potom je ruski napadač odbijenu loptu proslijedio u praznu mrežu. U trećoj minuti sudačke nadoknade torinski sastav je ipak došao do pobjede zahvaljujući sjajnom prodoru i golu Brazilca Douglasa Coste. Iako nije zabio, Cristiano Ronaldu je ovo bila 174. europska klupska utakmica po čemu se po broju nastupa izjednačio s Paolom Maldinijem, a Portugalac sada lovi rekord, koji drži vratar Real Madrida Iker Casillas, koji je odigrao 188 utakmica u Europi nastupajući za Real i Porto. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv.

Atletico je gostovao kod Bayera u Leverkusenu i pobjedom je mogao izboriti osminu finala,ali su “colchonerosi” neočekivano izgubili s 1-2. Nijemci su poveli u 41. minuti autogolom Thomasa Parteya, a u 55. minuti Voland je povećao na 2-0 za njemačku momčad, koja do večeras nije imali nijedan bod i samo jedan postignuti gol. U 94. minuti je Morata smanjio na 2-1.

Na ljestvici vodi Juventus s 10 bodova, Atletico ima 7, a Lokomotiv i Bayer po 3 boda.

SKUPINA A

REAL MADRID - GALATASARAY 6-0 (Rodrygo 4, 7, 90+3, Ramos 13pen, Benzema 44, 81)

PSG - CLUB BRUGGES 1-0 (Icardi 22) . Promašen penal: Diagne (Bru, 76)

1  PSG              4  4  0  0   10   0   12
2  Real Madrid      4  2  1  1   9   5    7
3  Club Brugge      4  0  2  2   2   8    2
4  Galatasaray      4  0  1  3   0   8    1

SKUPINA B

BAYERN - OLYMPIACOS 2-0 (Lewandowski 68, PERIŠIĆ 89)

ZVEZDA - TOTTENHAM 0-4 (Lo Celso 34, Son 57, 61, Ericsen 86)

1  Bayern Muenchen   4  4  0  0  15   4   12
2  Tottenham        4  2  1  1   13   9    7
3  Crvena Zvezda    4  1  0  3   3   13    3
4  Olympiakos       4  0  1  3   5  10    1

SKUPINA  C

DINAMO - ŠAHTAR 3-3 (Petković 25, Ivanušec 83, Ademi 89//Patrick 13, Moraes 90+3, Tete 90+8pen)

ATLANTA - MANCHESTER CITY 1-1 (PAŠALIĆ 49//Sterling 7). Promašeni penal: Jesus (Man, 43)