Dva Davida najzaslužniji za tri boda druge momčadi Croatije Frankfurt

TSG 51 Frankfurt II – FC Croatia Frankfurt II 1:2 (1:2)

Druga momčad Croatije Frankfurt u nedjelju je prekinula seriju poraza i ubilježila drugu pobjedu ove sezone. U derbiju začelja igrači trenera Žarka Galića prikazali su odličnu igru i potpuno zasluženo u gostima savladali izravnog konkurenta TSG rezultatom 1:2.

Zanimljivo je da su svi zgoditci pali u prvom poluvremenu. Croatia je lošije ušla u utakmicu i domaćini su poveli već u 6. minuti sa 1:0. Ali hrvatski igrači ne gube glavu kao u prethodnim utakmicama. Strpljivom igrom pletu mrežu oko vratiju domaćina. U 15. minuti dolazi do izjednačenja kada David Todorić postiže zgoditak glavom nakon kornera kojeg je izveo izvanredni Marko Marić. Bolju igru Croatia okrunjuje u 21. minuti kada David Bolotin zabija na dodavanje Maria Majića za 1:2 i prednost Croatije.

David Bolotin i David Todorić bili su strijelci za Croatiju II / Foto: Fenix _S.Konta
David Bolotin i David Todorić bili su strijelci za Croatiju II / Foto: Fenix – S.Konta

Taj rezultat je ostao do kraja utakmice. Domaćini su nastojali doći do izjednačenja a Croatia povećati prednost. Hrvatska momčad je ipak imala više zrelih prilika. Valja istaknuti kako je u ovoj utakmici druga momčad Croatije bila pojačana s nekoliko igrača prve momčadi Croatije, koja je u ovom kolu bila slobodna.

Sastav Croatije: Aleksandrov, Budimir, Stipe Periša (C), David Todorić, Mihaljević, Jochim (od 46. Ivan Miloloža, Sičenica, David Bolotin (od 69. Lukenda), Doić, Marić, Majić ( od 46. Matozan)

Iduću utakmicu druga momčad Croatije igra u nedjelju, 11. studenog protiv momčadi SG Praunheim ll u 12,30 sati u Frankfurt – Praunheim (Praunheimer Hohl, 60488 Frankfurt). Prva momčad Croatie igra isti dan u gostima kod momčadi SV Griesheim Tarik s početkom u 14,30 sati. Adresa igrališta je: Lärchen Straße, 65933 Frankfurt.