Ivan Dukić / Foto: Fenix -I. Barišić

Ivan Dukić dvostruki strijelac u gostujućoj pobjedi Croatie Zürich

FC Engstringen – NK Croatia Zürich 1:3 (0:1)

U zadnjem kolu jesenskog dijela amaterske 3.lige Švicarske, Croatia Zürich je u gostima savladala uvijek neugodnu momčadi Engstringena rezultatom 1:3. Hrvati su u 34.minuti iz jedanaesterca došli u vodstvo od 0:1, a siguran izvođač bio je Ivan Dukić.

U drugom poluvremenu domaćini napadaju a Croatia se grčevito brani. Iz jedne gužve pred vratima Croatie, kratko odbijena lopta dolazi do Hrvata Marija Stanića koji igra za Engstringen i koji poravnava rezultat na 1:1. Dok su domaćini još slavili, Ivan Dukić kreće u protunapad i sa 17 metara puca i neobranjivo pogađa za vodstvo Croatie od 1:2. U sudačkoj nadoknadi Daniel Komin postiže konačan rezultat utakmice od 1:3. Do kraja utakmice N.Novak promašuje cijeli gol sa dest metara iako je vratar ležao na travi. Ovom pobjedom Croatia je jesenski dio prvenstva završila na trećem mjestu 3.lige.

Sastav Croatie ZH: F.Dukić, M.Stjepanović, A.Vukadin, M.Jelečević, A.Prcela, I.Dukić, N.Novak, D.Perković (C), S.Blažanović, K.Krstić, L.Lapenda. Jos su igrali: D.Komin, R.Matošević, J.Tomičić. Trener – igrač: Stanislav Blažanović. Strijelci za Croatiu Zürich: 34.min.11m. 0:1 Ivan Dukić, 53.min 1:1 Mario Stanić, 80.min 1:2 Ivan Dukić, 90+1 , Daniel Komin 1:3.

Croatia igra u četvrtak, 8. studenog utakmicu 3. kola kupa protiv momčadi FC Schwamendingen (2. liga) na igralištu Juchof 1. ZH.