Ragusa jpg
Košarkašica Raguse (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

DUBROVKINJE BOLJE OD POŽEŽANKI: Košarkašice dubrovačke Raguse na korak do obrane naslova prvakinja Hrvatske

Košarkašice dubrovačke Raguse došle su na korak do obrane naslova prvaka Hrvatske pobijedivši u prvoj utakmici finalne serije Plamen Požegu kao gošće sa 79-62 (18-21, 18-12, 25-12, 18-17).

Požežanke su se držale do polovice treće četvrtine u rezultatskoj ravnoteži, a onda su Dubrovčanke serijom 15-0 za nešto više od pet minuta stvorile 16 koševa prednosti za završnih deset minuta, što su lakoćom pretvorile u pobjedu.

Iva Todorić je predvodila Ragusu sa 21 košem i osam skokova. Carmen Miloglav je ubacila 18 poena uz 11 asistencija i devet skokova, a Romana Stojanović je dodala 17 koševa i sedam asistencija.

Kapinga Maweja La Mama je ubacila 31 koš i imala 18 skokova za domaću ekipu, a Jelena Ivezić je postigla 17 poena.

Druga utakmica finalne serije na rasporedu je u srijedu, 4. svibnja (19 sati), u Dubrovniku.