Detalj s utakmice Red Bull Salzburg - Dinamo / Foto: Hina

DINAMO SLAVIO U SALZBURGU: Pogoci Kulenovića i Petkovića za premijernu pobjedu ove sezone u Ligi prvaka

Nogometaši Dinama upisali su premijernu pobjedu ove sezone u Ligi prvaka, u utakmici trećeg kola bili su bolji u Salzburgu od austrijskog doprvaka s 2-0 (0-0).

Dinamo je suparnika slomio golovima u drugom poluvremenu. U 49. minuti je strijelac za 1-0 bio Sandro Kulenović, dok je u 84. minuti Bruno Petković poentirao za 2-0 i time potvrdio slavlje hrvatskog prvaka. Bila je to prva gostujuća pobjeda Dinama u Ligi prvaka nakon 1998. godine i slavlja u Amsterdamu protiv Ajaxa.

Dinamo nakon tri odigrane utakmice ima četiri boda. Nakon teškog poraza 2-9 kod Bayerna uslijedio je domaći remi 2-2 protiv Monaca i sada pobjeda protiv Salzburga koji ima tri poraza nakon tri utakmice te je i dalje bez postignutog pogotka.

Detalj s utakmice Red Bull Salzburg – Dinamo / Foto: Hina

Utakmicu je bolje otvorio aktualni austrijski doprvak koji je pritisnuo Dinamo, a prvu dobru priliku kreirao je u šestoj minuti. Tada je glavom pucao Konate, ali je lopta preletjela preko Dinamove grede.

Hrvatski prvak teško je povezivao prave akcije i nije mogao na pravi način zaprijetiti suparniku, a u 20. minuti Salzburg je imao novu priliku. Dedić je pucao s dvadesetak metara, ali je golman Dinama Nevistić bio na mjestu.

U 26. minuti je Salzburg tražio jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom Ristovskog, ali sudac Makkelie nije ni pomislio pokazati na bijelu točku. Potom su se smirili napadi austrijske momčadi, jedno vrijeme se igralo rastrgano, a onda je Dinamo po prvi puta zaprijetio na susretu.

Ogiwara je u 35. minuti ubacio loptu koju je dočekao Ademi. Kapetan Dinama je slabo zahvatio loptu, ali je potom postojala mogućnost da situaciju iskoristi Kulenović. Napadač Dinama je uklizao i pokušao ugurati loptu u mrežu, ali je domaća obrana blokirala taj pokušaj.

Prvi udarac u okvir vrata Dinamo je imao u 41. minuti. Sandro Kulenović je gađao u bliži kut, ali je austrijski vratar Schlager bio pažljiv i dobro postavljen. Završilo je tako prvo poluvrijeme bez pogodaka uz dosta opreznu igru s obje strane. Nešto aktivniji bio je domaći sastav, ali i njegovi su se napadi lako odbijali od obranu Dinama.

I dok prvih 45 minuta nije ponudilo prava uzbuđenja, drugi dio je počeo savršeno za Dinamo koji je poveo u 49. minuti. Opet je Ogiwara ubacio, lopta je došla do Ristovskog koji je vratio do Kulenovića, a ovaj je pronašao put do domaće mreže. Kulenoviću je to bio već deseti pogodak u svim natjecanjima za Dinamo ove sezone.

Desetak minuta ništa se nije događalo na Red Bull Areni, a onda je Dinamo mogao povećati svoju prednost. U 63. minuti se rađala potencijalno vrlo dobra šansa za Dinamo, ali dobar tijek polukontre je stao s lošim dodavanjem Sučića.

Novi veliki posao u nastavku Dinamo je odradio u 66. minuti i opet je u glavnoj ulozi bio Kulenović. Ogiwara je poslao loptu prema napadaču Dinama, a izvan svog šesnaesterca izašao je domaći golman Schlager. Nakon sudara s Kulenovićem sudac Makkelie je pokazao crveni karton vrataru Salzburga zbog igranja lopte rukom.

Unatoč igraču više Dinamo se od tog trenutka povukao i odlučio čuvati prednost. Tako je Konate imao šansu u 71. minuti za domaćina i sve je alarmantnije bilo pred vratima Nevistića. U takvom je ritmu trajala utakmica do 84. minute kada je bljesnuo kontranapad Dinama. Počeo je Baturina, nastavio Ristovski koji je ponovno bio asistent, a s vrha šesnaesterca za 2-0 je pogodio Petković, koji je sedam minuta ranije ušao u igru.

Bila je to potvrda velike i važne pobjede Dinama, prve gostujuće u Ligi prvaka nakon daleke 1998. godine.

U četvrtom kolu Dinamo će gostovati u Bratislavi kod Slovana. Taj je ogled na programu 5. studenoga s početkom u 18.45 sati.

Momčad Dinama / Foto: Hina

Liga prvaka, 3. kolo:

SALZBURG – DINAMO 0-2 (0-0)

Strijelci: 0-1 Kulenović (49), 0-2 Petković (84)

Stadion: Red Bull Arena. Gledatelja: 24.018, Sudac: Danny Makkelie (Nizozemska).

SALZBURG: Schlager – Dedić, Piatkowski, Baidoo (od 58. Bajčetić), Terzić (od 82. Guindo) – Bidstrup (od 58. Capaldo), Diambou, Kjaergaard – Daghim (od 58. Nene), Konate, Gloukh (od 69. Blaswich). Trener: Pepijn Lijnders.

DINAMO: Nevistić – Bernauer, Theophile-Catherine, Torrente – Ristovski, Sučić (od 88. Kačavenda), Ademi (od 59. Rog), Mišić, Ogiwara (od 77. Pierre-Gabriel) – Baturina (od 88. Stojković) – Kulenović (od 77. Petković). Trener: Danijel Jumić.

Žuti kartoni: Bidstrup, Dedić, Piatkowski (Salzburg), Rog (Dinamo)

Crveni kartoni: Schlager (66)