Ivan Dodig i Nikola Mektić u meču protiv Austrije / Foto: HTS

DAVIS CUP: Porazom Dodiga i Maktića u parovima, Austrijanci smanjili vodstvo Hrvatske na 2-1

Teniska reprezentacija Austrije smanjila je zaostatak u dvoboju protiv Hrvatske na 2-1 pobjedom u meču parova koju su ostvarili Alexander Erler i Lucas Miedler svladavši sa 6-3, 7-6 (11) Ivana Dodiga i Nikolu Mektića nakon jednog sata i 50 minuta neizvjesne borbe.

Sljedeći će na teren najbolje rangirani tenisači obiju reprezentacija Borna Ćorić i Dominic Thiem, a Hrvatskoj za pobjedu u riječkoj dvorani Zamet treba još samo jedan bod.

U slučaju da rezultat bude 2-2, o plasmanu u grupnu fazu ovogodišnjeg završnog turnira Davis Cupa odlučivao bi posljednji pojedinačni meč u kojem je za Hrvatsku prijavljen Borna Gojo, a za Austriju Dennis Novak.

Ivan Dodig i Nikola Mektić, 11. i 8. sa ATP ljestvice igrača parova, ušli su kao favoriti u dvoboj protiv austrijskog para, ali su se Erler i Miedler predstavili kao vrlo uigrana i dobra kombinacija.

Pobjednika su presudili detalji, nekoliko poena koji su otišli na stranu 25-godišnjeg Erlera i 26-godišnjeg Miedlera, a da je bilo obrnuto, Dodig i Mektić bi bili ti koji bi sa suigračima slavili ukupnu pobjedu i plasman u grupnu fazu završnog turnira Davis Cupa.

Austrijanci su tako u prvom i sedmom gemu prvog seta spasili “break-lopte”, a u četvrtom gemu su oduzeli servis Ivanu Dodigu pretvorivši u “break” jedinu priliku koju su imali u meču.

Drugi set je bio potpuno izjednačen, s time da Austrijanci nisu nijednom zaprijetili na servis hrvatskog para, a kod vodstva Dodiga i Mektića 6-5 spasili su prvu set-loptu i potom izborili “tie-break”.

Austrijanci su u njemu poveli sa 6-4 i prvu meč-loptu imali na svom servisu, ali je nisu iskoristili. S tri uzastopna poena hrvatski par je ponovno došao do set-lopte. No, Austrijanci su svaki put kad su bili na poen od gubitka seta izvlačili iz sebe vrlo kvalitetne servise. Na taj su se način izvukli i kod zaostatka 8-9 te 10-11. Na petu meč-loptu austrijskog para Nikola Mektić nije uspio iskontrolirati volej, poslao je loptu po dužini u aut, čime je gostujuća reprezentacija ostala u igri za ukupnu pobjedu.

HRVATSKA – AUSTRIJA 2-1

Borna Ćorić – Dennis Novak 6-3, 7-5

Borna Gojo – Dominic Thiem 6-3, 7-6 (2)

Ivan Dodig / Nikola Mektić – Alexander Erler / Lucas Miedler 3-6, 6-7 (11)