Pavić i Mektić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

DAVIS CUP: Hrvatska pobijedila Mađarsku, u četvrtfinalu igra s Italijom

Hrvatska teniska reprezentacija pobijedila je Mađarsku s 2-1 u zadnjem dvoboju skupine završnice Davis Cupa u Torinu, te će u ponedjeljak u četvrtfinalu igrati s Italijom.

 

Najbolji svjetski par Nikola Mektić-Mate Pavić donio je Hrvatskoj ukupnu pobjedu nakon što su svladali mađarski par Fabian Marozsan -Peter Nagy s 7-6 (6), 6-2 za sat i pol igre.

U meču lišenom ikakve rezultatske važnosti, Pavić i Mektić su dobili prvi set u “tie-breaku”, a u drugom se ključan pokazao “break” kod 2-1. Kao i u dvoboju s Australcima prije tri dana, hrvatski par opet nije dopustio nijednu loptu za obrat.

Nino Serdarušić je u prvom meču pobijedio Marozsana s 6-4, 6-4 i time teoretski osigurala četvrtinale, da bi potom Marin Čilić doživio poraz s 4-6, 7-5, 6-4 od Zsombora Pirosa.

Hrvatska i domaćin Italija igraju u ponedjeljak od 16 sati.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

PORAZ “ELF-a”: Ekvador s 2:1 savladao Njemačku i izborio “nokaut fazu”
POVIJESNI USPJEH “ZMAJEVA”: BiH pobjedom nad Katarom najvjerojatnije izborila nokaut-fazu Svjetskog prvenstva
NJEMAČKI MEDIJI: Dirljiva gesta hrvatskih zvijezda, Modrića za 200-ti nastup iznenadili majicama s njegovim likom
IZJAVE NAKON UTAKMICE: Dalić i Modrić zadovoljni osvajanjem 3 boda
VAŽNA POBJEDA HRVATSKE: “Vatreni” pogotkom Budimira s 1:0 savladali Panamu
ENGLEZI REMIZIRALI: Harry Kane i suigrači ‘kiksali‘ protiv borbene Gane