Dinamo Zagreb
Igrači Dinama slave zgoditak protiv Valura (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina

MODRI NAPOKON SLAVILI: Dinamo na gostovanju pobijedio Šibenik

U posljednjem susretu 17. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Šibenik sa 2-1 upisavši prvu pobjedu u zadnja četiri nastupa u svim natjecanjima.

Nakon poraza od Lokomotive (0-1), te neodlučenih ishoda protiv Osijeka (1-1) i Genka (1-1), “Modri” su napokon slavili.

U utakmici igranoj po jakoj kiši za Dinamo su zabili Luka Ivanušec (19) i Stefan Perić (80-ag), a za Šibenik je strijelac bio Marin Jakoliš (75).

Dinamo je ogled na Šubićevcu započeo sa svega četvoricom igrača koji su u četvrtak zaigrali protiv Genta u Europskoj ligi. Startali su Josip Mišić, Luka Menalo, Luka Ivanušec i Bruno Petković.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 4. minuti. Mišić je ubacio u peterac, no domaća obrana je počistila ispred Petkovića. U devetoj minuti ubacio je Andrić, no Menalo je zakasnio.

Dinamo je poveo je u 19. minuti nakon sjajne akcije. Mišić je uposlio Petkovića na desnom boku, ovaj povratnom loptom uposlio Ivanušeca koji je zabio pored nemoćnog Rogića za 1-0.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jednu lijepu priliku Dinama, u 39. minuti Marko Bulat je mogao zatresti mrežu svog bivšeg kluba, ali je pucao preko gola.

U nastavku susreta domaćin je zaigrao nešto ofanzivnije i uspio je izjednačiti u 74. minuti. Delić je uputio loptu prema naprijed, Ristovski nije najbolje reagirao, a Jakoliš je primio loptu u kaznenom prostoru, te lijepo pogodio za 1-1.

No radost domaćina kratko je trajala. Pet minuta kasnije Mišić je ubacio iz prekida, a Perić nesretno pogodio vlastitu mrežu za novo vodstvo “Modrih”.

Na ljestvici vodi Osijek sa 34 boda, Rijeka ima 33, Dinamo 31, a Hajduk 30 bodova.

Šibenik je sedmi sa 18 bodova, dok je na začelju Hrvatski dragovoljac sa sedam bodova.