Croatia u plavim dresovima / Foto: Fenix

Croatija Frankfurt poražena u derbiju kola kod Westenda sa 4:2

SG Westend – FC Croatia Frankfurt 4:2 (2:0)

U derbiju kola, na gostovanju kod drugoplasiranog Westenda, trećeplasirana Croatija Frankfurt je poražena sa 4:2. Hrvatska momčad nije dobro otvorila utakmicu i na brzinu je primila prvi gol u 9. minuti. Domaćini su u 35. minuti stigli do solidnog vodstva od 2:0 za odlazak na poluvrijeme.

U prvoj minuti nastavka, u 46. minuti Tomislav Šandrk smanjuje na 2:1. Kad su se malobrojni hrvatski navijači ponadali preokretu, domaćini u 59. minuti povećavaju rezultat na 3:1. U 87. minuti domaćini potvrđuju svoju pobjedu zgoditkom za 4:1. Smanjenje rezultata na konačnih 4:2 donosi Miro Drlje udarcem s 11 metara.

Unatoč porazu Croatije je ostala na 3. mjestu sa 45 bodova, šest bodova manje od drugoplasiranog Westenda.

Croatija: Nauber, Vidović, Bešlić, Bračić (od 74. Livajić), Šandrk, Miro Drlje, Soldo (od 70. Andrić), Lažeta, Grančić, Dolić, Duvnjak (od 61. Hrvoje Drlje)

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 31. ožujka na svom terenu u Heddernheimu. Druga momčad igra u 13 sati protiv  momčadi Fortune Frankfurt u 13 sati dok prva momčad Croatije igra protiv Viktorije Preußen u 15 sati.