Napadač Marko Bagarić iz Croatije ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

Croatia Zürich upisala i petu uzastopnu pobjedu, 3 pogotka Marka Bagarića

Croatia Zürich je u nedjelju upisala i petu pobjedu zaredom. Ovaj put je kao domaćin stradala turska momčad Industrie Turikum. Od 8 pogodaka Croatije, tri je postigao najbolji igrač utakmice Marko Bagarić.

FC Industrie Turikum – NK Croatia Zürich  3:8  (0:3)

Na igralištu Hardhof seriju pogodaka je otvorio Marko Bagarić u 12. minuti. Raspoloženi Bagarić, koji je u redove Croatije pristupio ove sezone, se do kraja poluvremena još jednom, u 24. minuti, upisao u listu strijelaca. Svojom igrom, tehnikom i realizacijom oduševio je trenera kao i vjerne navijace Croatie. Bagariću se po igri pridružio Nicola Petrlić koji je nakon dugo vremena u 45. minuti ponovno bio strijelac za Croatiju, koja je njegovim pogotkom vodila rezultatom 3:0.

Svoju dobru igru Marko Bagarić potvrđuje još s jednim pogotkom u drugom poluvremenu. Dominaciju hrvatske momčadi potvrđuje ipodatak kako su igrači Croatia tri puta na utakmici pogađali gredu, a jednom vrtnicu.  Valja također istaknuti kako su domaćini u drugom dijelu ostali bez igrača manje jer je njihov vratar izišao izvan 16 metara i prekršajem zaustavio Petrlića, zbog čega mu je sudac pokazao izravni crvrni karton.

Nicola Petrlić / Foto: Fenix
Nicola Petrlić (u sredini) / Foto: Fenix

Zbog visokog vodstva Croatije te igrača manje, domaćini su bili demoralizirani. Niti igrači Croatije nakontoganisu bili koncentrirani u obrani, već su gledali kako zabiti još koji zgoditak više. U tom razdoblju domaćini postižu tri zgoditka koliko i igrači Croatije tako da rezultat na kraju iznosi 3:8.

Croatia Zurich: Giuliano Škara, Danijel Komin, Ivan Dukić, Davor Crnković, Ivan Knezević, Marin Hrkač, Marko Bagarić, Dario Perković (C), Kristijan Krstić, Daniel Petković, Nicola Petrlić,  Klupa za pričuve: Frano Dukić, Andrea Krstić, Marijan Šišić, Ivan Zubonja, Luka Lapenda. Trener: Stanislav Blažanović. Strijelci za Croatiu Zürich : Marko Bagarić (3) te Nicola Petrlić, Ivan Dukić, Ivan Zubonja, Drini Alabaki (ag) i Luka Lapenda.

Stanje na ljestvici je ostalo nepromijenjeno u odnosu na prethodno kolo. Croatia je treća sa 18 bodova, a ispred nje je prvi FC Wiedikon sa 24 i Zurich City sa  20 bodova.