Strijelac prvog pogotka za Croatiju ZH Marko Bagarić / Foto: Fenix (I. Barišić)

CROATIA ZÜRICH TONE SVE DUBLJE: Nada još postoji iako su izgubljeni važni bodovi za opstanak

U prvenstvenoj utakmici regionalne 3. Lige Zürich – Skupina 2, koja je odigrana u četvrtak uvečer, Croatia Zürich je poražena na domaćem terenu od momčadi Blue Stars ZH premda je preokret u utakmici bio na vidiku.

NK Croatia Zurich – FC Blue Stars Zürich   2:4 (0:3)

Croatia je loše započela utakmicu protiv Blue Starsa. Gostujuća momčad je iz svoje prve prilike došla u vodstvo u 16. minuti. Na 0:2 povećali su u 31. minuti, a dvije minute kasnije već je bilo 0:3.

Nastavak utakmice ponovno pripada gostima koji u 54. minuti dolaze do uvjerljivog rezultata od 0:4. A onda se budi momčad Croatije.

Počinju igrati onako kako su ih njihovi navijači svih ovih godina naučili gledati. Pritiskaju goste i redaju prilike za pogodak. Prvu takvu priliku iskorištava Marko Bagarić u 58. minuti za smanjenje rezultata na 1:4.

Dominacija Croatije se nastavlja i u 62. minuti Nocola Petrlic smanjuje rezultat na 2:4. Tada se budi nada za preokret. Igrači Croatije u tom periodu pružaju dobru igru ali nažalost bez efikasne završnice. Da su napadači Croatije bili realizatorski bolje raspoloženi moglo je doći do izjednačenja pa i pobjede Croatije. Ovako je ostao žal za propuštenim prilikama i gubitkom bod(ova)a .

Sada predstoji teška borba za opstanak u ligi, pri čemu Croatije nije bez izgleda. Hrvatska momčad ima niz dobrih pojedinaca i dovoljno je kvalitetna za ostanak u amaterskoj 3. Ligi. No, sada prvenstveno treba poraditi na podizanju morala i poboljšanju efikasnosti napadača. Unatoč lošoj sezoni, igrači i navijači se nadaju sretnom završetku sezone.

U ligi od 12 klubova, od kojih dvije posljednje momčadi ispadaju iz lige, Croatia ZH se trenutačno nalazi na 11 mjestu. Iz 14 utakmica hrvatska momčad ima 10 bodova: dvije pobjede, četiri neriješena rezultata i osam poraza. Gol razlika je 27:36.

Sastav Croatije Zürich: France Dukić, Mateo Brdar, Ivan Dukić, Dario Perković, Andrea Perković, Sebastijan Jurić, Loris Tanzillo, Stjepan Laštro (C), Kristian Krstić, Nicola Petrlić. Još su igrali: Toni Zubonja, Daniel Komin, Martin  Vundac i Ivan Zubonja. Trener: Stanislav Blažanović.