Franjo Ćurković, Stjepan Zečević i Boban Bogoevski / Foto: Fenix Magatin -J. Mijić

Croatia Singen slavila u gostima sa 2:3 protiv FSV Phönix Gottmadingen

FSV Phönix Gottmadingen – Croatia Singen 2:3 (0:1)

Nakon teškog poraza u prošlom kolu od vodećeg Gailingen-a (0:4), Croatia Singen je u nedjelju popodne došla do pobjede protiv slabašne momčadi iz Gottmadingena, gradića pored Singena, na granici sa Švicarskom. Cijela utakmica je bila nekako neodredjena. Hrvatskaa momčad je imala inicijativu, prilike i igru. Ali rezultatski je moglo svašta biti, jer kako je jedan igrač Croatije rekao: uvijek nam je nedostajao zadnji korak, zadnje dodavanje a time i zgoditci.

Prvi zgoditak za Croatiju je postigao Boban Bogoevski. Franjo Ćurković je sa desne strane, sa same crte centrirao, a Bogoevski glavom sa 5 – 6 metara pogađa donji desni kut protivničkog vratara. Nakon toga je bilo  još nekoliko prilika hrvatske momčadi. U 65. minuti Ćurković se izvrsno probija po desnoj strani i sa desetak metara pogađa desnu vratnicu (kominacijom umijeca i sreće), a lopta se odbija u mrezu.

Nakon toga slijedi šok. U samo tri minute hrvatska momčad prima dva pogodka. Kod prvog, vratar Gogić biva prebačen sa 20-tak metara a onda Croatia prima pogodak zbog “rupe” u živom zidu.

Na sreću samo nekoliko minuta kasnije, opet Ćurkovic, gotovo na isti način kao i kod prvog zgoditka, rješava utakmicu u korist hrvatska momčadi.

Ovom pobjedom je Croatia ostala na trećem mjestu, ali dojam je da će u utrci za ulazak u Kreisligu A sa vodećim Gailingenom i Gottmadingen 2, imati velikih problema.

Valja istaknuti kako Franjo Ćurkovic nije u nedjelju bio kapetan momčadi, što ga je izgleda “oslobodilo”. Kapetan je ponovno Stjepan Zečević, najstariji igrač (45 godina i 25 godine igranja za Croatiju Singen) je i statusni simbol kluba. Valja pohvaliti igru Bobana Bogoevskog, Makedonca koji je od ljeta u Croatiji.

Sastav Croatije Singen: Gogić, A.Golić, Breznjak, Bogoevski, I.Golić, De Monte, Začević, Ćurković, Beschkid, Gregorić, Perković. Jos su igrali: Kraml, Stojak, Miške, Ungemach. Strijelci za Croatiju: Bogoevski u 20. i Ćurković u 65. i 73. min

Sljedeću utakmicu Croatia igra u subotu 13.listopada protiv SV Riedheim.