Croatia Mannheim upisala i drugu pobjedu zaredom protiv momčadi s čela ljestvice

Istim rezultatom kojim je prošle nedjelje DJK Feudenheim stradao kod SG Croatie Mannheima, pa predao prvo mjesto momčadi SC 1910 Käfertala, ove nedjelje je prvoplasirana momčad stradala na svom terenu od Croatije Mannheim.

SC 1910 Käfertal – SG Croatia Mannheim 2-3 (1-2)

Hrvati su s visokim intenzitetom ušli u dvoboj i već u 2. minuti poveli sa 1:0 nakon što je vrlo raspoloženi Robert Vrbos sjajno asistirao Sandru Rebcu koji lakoćom gura loptu u mrežu.

I dalje visoki presing se isplatio u 17. minuti kad je Roberto Franković u stilu Ivice Olića jurio na golmana, koji nije sačuvao mirnoću i pri ispunjavanju pogađa Frankovića koji hladnokrvno završava akciju i povećava rezultat na 0:2.

No,  samo četiri minute kasnije domaćin preko Daniela Bartha nakon kornera skraćiva rezultat na 2:1.

U drugo poluvrijeme Croatia opet čvrsto ulazi u utakmicu i u 54. minuti preko Sandra Rebca postiže zgoditak za 3:1. Rebac je po drugi put ove nedjelje ostao miran pred golom i legao golmana na jednu stranu a pospremio loptu na drugu.

Bio je to ključni trenutak utakmice jer se visoki intenzitet oko 70. minute odrazio na snagu igrača Croatie Mannheima. Croatia se povukla i odlučila čekati kontre.

Zadnjih 20 minuta domaćin je morao preuzet inicijativu i kreirati napade. Bez rješenja sve do 87. minute kad Denis Przybyla sa 16erca snažnim udarcem skraćiva rezultat na 3:2.
Domaćin u tom trenutku kreće na sve il ništa i time ostavlja prostora za kontre. Nažalost jednu vrlu izglednu kontru Croatia ne iskorištava za rješenje utakmice. Ali na radost hrvatski navijača i igrača rezultat se do kraja ne mijenja i Croatia Mannheim upisiva slatku pobjedu na gostujućem terenu.

Izjave nakon utakmice

Josip Petrina (trener Croatije): Opet sam vrlo ponosan na svoje dečke koji su još jednom pokazali l da je momčadski duh, trud i zalaganje jedan za drugog na terenu jače oružje nego bilo što drugo. Kao što nam je prošla pobjeda dala vjetar u leđa , nadam se da će i ova sada. Nemojte me krivo shvatiti , imamo mi vrlo kvalitetne igrače, ali iskustvo mi kaže da to nije to , ako niste jedan na terenu a mi zaista jesmo! I dečki što su sjedili na klupi il ušli poslije, navijali su bez pristanka i bodrili suigrače, to mi se jako svidjelo!

Sandro Rebac (strijelac dva pogotka):
Danas sam zabio ja , idući tjedan će možda netko drugi ali ne bitno je , bitno da nam se redaju pobjede. Drago mi je naravno da sam zabio, ali čisto radi samopouzdanja, vukao sam neke ozlijede i tako nikad neznan kakav ćeš se vratiti, ali poklopilo se i drago mi je da sam pomogao pogodcima, ali kao što sam rekao ne bitno je tko zabija, svi smo mi danas pridonijeli nešto pobjedi i tako je uvijek, skupa pobijedimo i skupa gubimo!

Sastav Croatije: 1.Kristian Kobas, 2. Stjepan Akmačić, 3. Pavo Božić, 4. Miljenko Mrkonjić, 5. Marko Dominković, 6. Mateo Džijan, 7. Robert Vrbos, 8. Roberto Franković, 9 Tomislav Cvitanović, 10 Matej Katava, 11. Sandro Rebac. Izmjene: Od 32. minute 13. Nikola Dominković (za Frankovića), od 58.minute 14. Kristijan Rimac (za Rebca), od 83.minute 12. Igor Orsolic (za Bozica) i od 90.minute 15 Tomislav Brnic (za Katavu).