Napadač Croatie Griesheim Daniel Perić. Foto:Fenix-magazin

Croatia Griesheim odnijela bod iz Eberstadta

Da je netko prije početka susreta ponudio nogometašima Croatie Griesheim neodlučen rezultat danas protiv Germaine u Eberstadtu, sigurno bih ga prihvatili, ali nakon odigranih devedeset minuta i svega viđenog na terenu te konačnog rezultata 2-2, dojma smo kako su tri boda zamalo iskliznula iz ruku hrvatske momčadi.

Croatia je došla oslabljena na megdan Germaniji u Eberstadt. Nedostajala je nekolicina igrača, ali zasigurno je najviše nedostajao ozljeđeni kapetan Damir Pupić.

I tek što je susret krenuo napadač Croatie Mercel Lenz oteo je jednu loptu posljednjoj liniji Germanie, izbio sam pred vratara, zaobišao ga, tukao na prazna vrata ali je loptu sa same crte izbacio jedan obrambeni igrač Germanie.

U nastavku susreta stiskala je Germania preko bokova vrata Croatie a iz jedne takve akcije u 20. minuti stigla je Germania u vodstvo 1-0.

Croatia Griesheim je ekspresno odgovorila preko nezgodnog Marcela Lenza koji je presjekao jednu loptu domaćih, izbio sam pred golmana, ali je golman zaustavio njegov udarac.

U 23. minuti izjednačila je Croatia Griesheim na 1-1. Jedna iz auta ubačena lopta došla je u šesnaestercu do igrača Croatie Manuela Nothnagela koji je loptu spretno smjestio iz leđa vratara Germanie.

Igrala se 30. minuta kada je golman Croatie Mikuljević uputio jednu loptu bočnom igraču Altuni, ovaj je loptu loše primio što je iskoristio napadač Germanie Mangold i zatresao mrežu za 2-1.

U 35. minuti vratila se Croatia Griesheim u igru nakon što su izborili jedan prekršaj na tridesetak metara od vrata Germanie. Iz slobodnog udarca upućenu loptu na drugoj je stativi spremno dočekao Josip Vujica i zatresao mrežu Germanie za 2-2.

Odmah po početku drugog dijela odlično su kombinirali Danijel Perić i Marcel Lenz koji pronalazi Dominika Bralića, ovaj je tukao ali je lopta prošla tik pored vrata.

U 80. minuti susreta iz igru je morao napustiti napadač Croatie Dominik Bralić zbog dva žuta kartona.

U posljednjim minutama susreta ponovo je brzonogi Marcus Lenz oteo jednu loptu, izbio sam pred vratara Germanie, ali je ovaj puta lopta prošla tik uz stativu.

Na kraju igrači Croatie mogu žaliti na propuštenim prilikama, prije svega brzonogog napadača Marcusa Lenza, koji kada naštima svoje ciljničke sprave predstavljati će pravu opasnost za protivnika.

SV Croatia Griesheim: Mikuljević, Altuna, Vujica, S.Markota, Mulac,Bikć, Banović, M.Nothnagel, Andrijević, Bralić, Lenz. Klupa(J.Markota,Daniel Perić, D.Andrijević,D. Nothnagel)