Croatia Frankfurt sa 7-3 deklasirala Saz Rock, na krilima Davida Todorića i Josipa Romića pobjedu upisala i druga momčad Croatije

Sjajnom nedjeljnom predstavom Croatia Frankfurt je „pregazila“ momčad Saz Rocka i po prvi put ove sezone izbila na treće mejsto na ljestvici najviše lige Frankfurta, Kreisoberlige.

FC Croatia – FV Saz Rock 7:3 (3:2)

Iako su gosti poveli u 3. minuti, Croatia je iskoristila greške obrane gostiju i preko svog najboljeg strijelca Ivana Propadala u 5. i 21. minuti, preokrenula rezultat došavši u vodstvo od 2:1. Povećanje vodstva za hrvatsku momčad djelo je Grančića kojem je loptu servirao Mario Lažeta. Do poluvremena, kada je zbog ozljede iz igre morao izići kapetan Croatije Danijel Soldo, gosti uspijevaju smanjiti rezultat na podnošljivih 3:2.

A onda u drugom poluvremenu, u kojem je odmah na početku zbog ozljede iz igre morao izići Ivan Propadalo,  gledatelji su vidjeli mali „tornado“ Croatie koja preko Lažete (51. i 58. min) i Lovrića (54. i 85. min) postiže četiri zgoditka. Nakon što je utakmica bila riješena, gosti u 87. minuti postižu zgoditak tek za uljepšavanje svog teškog poraza na 7:3.

CROATIA FRANKFURT (5)Sastav Croatije: Nauber, Vidović, Drlje, Duvnjak, Matić (od 11. min Bešlić), Soldo (ozljeda – od 42.min Amanatidis), Doić, Grančić, Lovrić, Lažeta, Propadalo (ozljeda – od 49. Šandrk)

FC Croatia II – FV Saz Rock II  5:3 (0:1)

Pojačana igračima prve momčadi, druga momčad Croatije je porazila drugu momčad Saz Rocka sa 5:3. U fantastičnom drugom poluvremenu, Croatia je preokrenula rezultat i stigla do novih bodova. Zanimljivo je kako je Croatia svih pet zgoditaka postigla u drugom poluvremenu. Trostruki strijelac za hrvatsku momčad bio David Todorić (46.,49. i 90.+1. min) a dvostruki strijelac Josip Romić (51. i 85. min.) Uz to raspoloženi David Todorić je tri puta još gađao gredu.

Sastav Croatije II: Periša, Jeličić, Mihaljević, Budimir, Miloloža, Matozan ( od 46.min Hrvoje Drlje), Romić, Sičenica, David Todorić, Majić (od 46.min Hrvoje Todorić), Bolotin (od 75.min Kovač)

Iduću nedjelju, 24. ožujka druga momčad Croatije igra protiv FV Hausen II u 13 sati na igralištu Hausena (Adresa: Obergasse 5 H, 60488 Frankfurt) dok prva momčad igra protiv SG Westend Frankfurt s početkom u 15 sati ( Adresa: Sondershausenstraße 7, 60326 Frankfurt).