Croatia Griesheim izgubila na domaćem terenu od SG Modau

Croatia Griesheim izgubila je još jednu utakmicu na domaćem terenu ovaj puta od drugoplasirane momčadi A lige Darmstadt SG Modau 1-2. Ovo je osmi poraz Croatije Griesehim u nizu koji je zacementirao poziciju hrvatske momčadi na 15. mjestu A lige Darmstadt.

Iako je bila riječ o susretu dvaju momčadi s vrha i dna ljestvice stanje na terenu nije tako izgledalo. Croatia Griesheim došla je u vodstvo u 2. minuti nakon što je Erich Mike iz slobodnog udarca zatresao mrežu gostiju.

U 10. minuti krilni napadač Croatije Griesheim Vice Puljiz sjajno je prošao po lijevoj strani, tukao na gol ali je vratar Modaua zaustavio njegov udarac.

Kako je vrijeme odmicalo tako je favorizirani SG Modau pomalo preuzimao inicijativu. U 22. minuti Vasco Marques primio je jednu dubinsku loptu na 20ak metara, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem izjednačio rezultat na 1-1.

U 40. minuti ponovo su gosti izveli jednu dugu akciju. Loptu je na dvadesetak metara primio Pedro da Silva i preciznim udarcem prvo pogodio stativu od koje se lopta odbila u mrežu za vodstvo Modaua 2-1.

U drugom dijelu Croatija Griesheim je tražila izjednačenje rezultata. U 60. minuti Erich Mike je u sredini proigrao Sašu Mlakića ali je njegov udarac golman Modau zaustavio.

Do kraja susreta obje momčadi nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti protivničkim vratima i gosti iz Modaua su zasluženo odnijeli sva tri boda iz Griesheima čime su hrvatsku momčad čvrsto zacementirali na poziciji koja vodi u razigravanje za opstanak u A ligi Darmstadt.

SV CROATIA GRIESHEIM: Solić, Bralić, Baysal, Blažević, Stanušić, Falcone, Stipić, Bikić, Mike, Mlakić, Puljiz. (Hanke, Markota, Uysal, Budimir, Treusch)