Strijelci za Croatiju Singen / Foto: Fenix-magazin (J. Mijić)

SINGEN: Visoka pobjeda Croatije Singen u prvom kolu nastavka prvenstva Kreislige B Bodensee

U prvoj prvenstvenoj utakmici nastavka prvenstva Kreislige B Bodensee, Croatije Singen je bez poteškoća ostvarila visoku pobjedu i upisala nova tri boda koja su je zadržala na trećem mjestu aili i bodovnim zaostatkom od 8 bodova za prve dvije prvoplasirane momčadi lige.

HSK Croatia Singen – FC Mühlhausen (II)  7:1 (3:0)

Protiv pričuva Bezirksligaša iz obližnjeg Mühlhausena, hrvatska momčad nije imala tešku zadaću koja je bila olakšana ranim zgoditcima kapetana Ivanovića za vodstvo od 2:0. Nakon zgoditka dokapetana Palavre u 23. minuti za vodstvo od 3:0, utakmica je obzirom na pokazano bila odlučena već u prvom poluvremenu.

Croatia Singen otac i sin
Džemil Ćatić, dugogodišnji stup obrane Croatije Singen, sa sinom Emanom / Foto: Fenix (J. Mijić)

Bila je to prigoda za isprobavanje taktičkih varijanti koje su osim pogodaka donijeli i dvije pogođene grede i niz promašenih prigoda.

Gosti su svoj jedini pogodak postigli kod jedne smušene reakcije hrvatske obrane.

Sastav Croatije Singen: Dudaš, Ćatić, Manić, Ivanović, Matej Zečević, Marko Zečević, Anđelović, Ziberi, Ćurković, Jakovljević, Palavra. Još su igrali: Stojak, Bogoeski, Chilici. Strijelci za Croatiju: Ivanović (6,17 min), Palavra (23), Ćurković (68), Matej Zečević (69,90) i Bogoeski (81)

Obzirom na zaostatak od 8 bodova za prvoplasiranim momčadima, Croatia Singen će trebati još dosta dobrih igara te čekati kikseve vodećih momčadi lige kako bi ostvarili ovogodišnji cilj povratka u Kreisligu A.