Detalj s utakmice Croatije Frankfurt / Foto: Fenix

CROATIA FRANKFURT RAZOČARALA: U porazu protiv turske momčadi Türkgücü nije bilo ni igre ni rezultata

Zaželjeni dobrog nogometa, više od 200 gledatelja došlo je u srijedu uvečer na igralište Croatije u Frankfurt Heddenheim kako bi na djelu vidjeli, po igračkom sastavu, jaku momčad Croatije.

FC Croatia Frankfurt – Türkgücü FFM 1:3 (0:1)

No, brojni gledatelji su ostali razočarani. Bez svojih glavnih veznih igrača, koji su ili ozlijeđeni ili su pod kaznom, momčad Croatije nije pružila dobru igru i zasluženo je izgubila od solidne turske momčadi Türkgücü čiji igrači su se više trudili i više željeli pobjedu.

Od samog početka vidjelo se kako je desna strana obrane Croatije manjkava, a preko nje su turski igrači najviše i ugrožavali vrata hrvatske momčadi u prvom poluvremenu. Nakon nekoliko ispadanja iz igre ili „plivanja“ pojedinih igrača Croatije, turska momčad je u 24. minuti stigla do vodstva od 1:0. Do kraja poluvremen vratar Cratije Nikola Jurić je najzaslužniji što gosti nisu imali veći rezultatsku predsnost.Cro FFM 9

U drugom dijelu utakmice Dennis Grančić, koji je u igru ušao u 26.minuti iako bi po svim kriterijima i suprotno njegovim (navodno) osobnim željama uvijek utakmicu morao igrati od početka, u 68. minuti na dodavanje Hadžića postiže zgoditak i izjednačava rezultat na 1:1.

Kada se očekivalo da Croatija nastavi u istom ritmu, te da slomi tursku momčad koja je trkački već padala, dvije greške u obrani Croatije u 75. i 77. minuti gosti koriste za povećanje rezultata na 1:3. Bio je to kraj nadanja hrvatske momčadi koja se pokušavala vratiti i nakon crvenog kartona igraču gostiju u 80. minuti. No bezuspješno. Croatija nije imala igru, a niti je stvarala konstantan pritisak. Sve se svodilo na preskakanje igre ili individualne bljeskove igrača koji imaju kvalitet, ali u igri momčadi nešto nedostaje.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Kukić, Krišto, Babić, Hadžić, Bonanno, Todorić (od 61min Krivić), Sušić (od 26. Josip Jurić), Suton (od 26. Grančić), Daniel

Donacija Croatije svom bivšem igraču Miljenku Mrkonjiću / Foto: Fenix

Donacija od 910 eura za dobrotvornu akciju Miljenka Mrkonjića

Zanimljivo je istaknuti kako je uprava Croatije sav prihod od te utakmice i dobrotvornih donacija, a to je 910 eura, namijenila za humanitarnu akciju svog ranijeg igrača Miljenka Mrkonjića pod nazivom „We ride against cancer“.

Mrkonjić u nedjelju 04. listopada kreće na put biciklom iz Frankfurta prema rodnom Imotskom. Na to se odlučio na 10-godišnjicu svoje osobne pobjede nad zloćudnom bolest limfni žlijezda “Hodgkin-Limfon”.

Tim povodom Mrkonjić je isplanirao biciklistički maraton na kojem će ga u vožnji biciklom pratiti sadašnji igrač frankfurtske Croatije Marko Marić te Tomislav Mrkonjić iz Imotskog. Tim biciklističkim maratonom Miljenko Mrkonjić želi skrenuti pozornost na djecu koja se bore sa zloćudnim bolestima, a za koje je namijenje čitav prihod od tog biciklističkog maratona.

Na kraju napomenimo kako iduću utakmicu prva momčad Croatije Frankfurt igra 4. listopada kod susjeda, momčadi Concordie Eschersheim, u 16 sati u Frankfurt-Eschersheim (Adresa igrališta: Eschersheimer Landstraße 328, Frankfurt)