Na vratima Croatije odličan je bio vratar Ante Zubčić / Foto: Fenix Magazin

Croatia Frankfurt ponovno pobjeđuje, u odličnoj utakmici savladan Makkabi s 3:2

U petom prvenstvenom kolu Kreisoberlige Frankfurt, Croatia Frankfurt je u ljepotici kola savladala odličnu momčad Makkabia rezultatom 3:2 (poluvrijeme 3:1).

Bila je to izuzetno važna pobjeda obzirom da je Croatia u prošlom kolu neočekivano doživjela težak poraz od 5:0 na gostovanju kod Germanie Enkheim. Zbog tog katastrofalnog poraza, klupa za pričuve protiv Makkabia bila je nikad jača i na njoj se našla gotovo polovica prvotimaca hrvatske momčadi iz Frankfurta.

Trener Croatije Danijel Konta ušao je u veliki rizik te na kraju, obzirom na igru i rezultat, pogodio. Utakmicu je započeo sa čak četvoricom napadača, od kojih su mu trojica zahvalila pogotcima a četvrti, povratnik u redove Croatije Marijo Lažeta, bio je najborbeniji i pokretač mnogih opasnih akcija po vrata Makkabia.

Napadačka igra Croatije urodila je plodom u 17. minuti kada raspoloženi Ivan Propadalo koristi grešku obrane Makkabia i  majstorski zabija za 1:0. U 21. minuti strijelac Propadalo upošljava Hrskanovića koji povećava vodstvo Croatije na 2:0.

Napadački trio Croatije Propadalo, Lažeta i Blažeković / Foto: Fenix
Napadački trio Croatije: Propadalo, Lažeta i Blažeković / Foto: Fenix

No, gosti se nisu predavali. Nakon što je vratar Croatije Ante Zubčić izvrsnom paradom spasio svoju mrežu, Makkabi u 27. minuti smanjuje rezultat na 2:1. Gosti nakon toga pokušavaju izjednačiti i pritom posežu za grubostima koje sudac kažnjava žutim kartonima. Najbolji odgovor na takvu igru bio je zgoditak najkonstantnijeg i ponajboljeg igrača Croatije Vladimira Blažekovića koji u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zabija za vodstvo od 3:1. Dodavač je opet bio Ivan Propadalo.

U drugom dijelu Croatia igra opreznije a trener Konta zadnjih pola sata radi izmjene. Umjesto Hrskanovića u 62. minuti uvodi Davida Todorića. Nakon što gosti u 69. minuti smanjuju rezultat na 3:2, umjesto umornog napadača Ivana Propadala ulazi iskusni Ante Matić s ciljem razbijanja napada gostiju i organiziranja brzih kontranapada. U zadnjih 20 minuta igrači Makkabia pokušavaju sve ali ne uspijevaju doći do izjednačenja. Obrana Croatije na čelu s kapetanom Stipom Vidovićem i preporođenim Filipom Lovrićem izdržava sve pritiske.

Današnjom, nedjeljnom pobjedom protiv Makkabia, inače trećom ovog dijela sezone, Croatia se popela na 6. mjesto na tablici sa 9 osvojenih bodova ali i negativnom gol razlikom od 10:16.

Sastav: Zubčić, Vidović, Lovrić, Duvnjak (od 78. Amanatidis), Bračić, Blažeković, Grančić, Lažeta, Marić, Propadalo od 69. Matić), Hrskanović (od 62. Todorić)

FC Croatia II – FC Dynamo Frankfurt 1:3 (0:2)

Druga momčad Croatia doživjela je drugi poraz zaredom. Na igralištu u Heddernheimu bolji od Croatije II bila je novooformljena momčad Dynamo Frankfurt sastavljena od igrača s područja istočne Njemačke. Jedini zgoditak za Croatiju postigao je Tomić u 62. minuti za smanjenje rezultata na 1:2.

Sastav Croatije II: Grančić Grana, Todorić (od 20. Romić), Mihaljević, Vidović, Budimir (od 46.Galić), Periša, Grančić, Tomić, Kujundžić, Jerković, Sičenica

Iduću utakmicu obje momčadi Croatie igraju u nedjelju, 9. rujna protiv momčadi SV Saz Rock. Prva utakmica drugih momčadi je u 13,00 a prvih momčadi u 15,00 sati. Adresa igrališta je: Hausener Obergasse 5H, 60488 Frankfurt.