Momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (M. Kelava)

Croatia Frankfurt pobjedom u gostima i 7. mjestom na ljestvici okončala jesenski dio prvenstva

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Kreisoberligi Frankfurta, Croatia Frankfurt je u gostima savladala momčad SC Weißblau Frankfurt s 4:1.

SC Weiß Blau Niederrad – FC Croatia Frankfurt 1:4 (0:0)

U prvom poluvremenu malobrojni gledatelji su vidjeli  pomalo rastrganu igru u kojoj je u par navrata priliku za iskazivanje imao odlični vratar Croatije Marco Nauber.

U drugom poluvremenu momčad Croatia je zaigrala odlučnije i pritiskala domaćine redajući sve izglednije prilike. Prvu takvu u 62. minuti je realizirao Ivan Propadalo nakon sjajnog dodavanja Dražena Gluhakovića. Na 2:0 za Croatijui povisio je Ante Štrljić već više puta ove sezone viđenim udarcem iz daljine nakon kojeg se lopta našla u protivničkoj mreži.

Klupa Croatije Frann.
Klupa ta pričuve Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (M. Kelava)

Nakon što su domaćini u 78. minuti izjednačili, Ivan Propadalo je već u idućoj minuti povećao vodstvo Croatije na 3:1. Bio je to 18. pogodak najboljeg strijelca Croatije u jesenskom dijelu prvenstva.

Krajnji rezultat od 1:4 postavio je autogolom obrambeni igrač domaćina u sudačkoj nadoknadi vremena.

Trener Croatije Daniel Konta: Bila je to zaslužena pobjeda nakon dobre igre u drugom poluvremenu. Veselim se prvenstvenoj stanci u kojoj ćemo se još bolje pripremiti za drugi dio sezone. Zadovoljan sam postignutim u prvom dijelu sezone obzirom na loš start te par kiksova u kojima smo izgubili planirane bodove. Želio bih još jednom zahvaliti svojoj momčadi na zalaganju u prvoj polovici sezone.

Sastav Croatije Frankfurt: Nauber, Grgic, Kukic, Juric, Puljić, Andric, Štriljić (od 84. Drlje), Gluhakovic, Sučić (od 78. Gamulin), Budimir (od 72. Livajič), Propadalo

Jesenski dio prvenstva u Kreisoberligi Frankfurt Croatia završava na 7. mjestu od 19 klubova. Drugi hrvatski klub u istoj ligi, Posavina Frankfurt je na 8. mjestu sa istim brojem bodova kao i Croatia sao sa nešto slabijom razlikom pogodaka.

Jesenski dio prvenstva u Kreisoberligi Frankfurt Croatia završava na 7. mjestu od 19 klubova. Drugi hrvatski klub u istoj ligi, Posavina Frankfurt je na 8. mjestu sa istim brojem bodova kao i Croatia samo sa nešto slabijom razlikom pogodaka.