Croatia Bietigheim pokazala ranjivost i spašavala remi

NK Croatia Bietigheim – SpVgg Bissingen 2:2 (0:0)

Kao i u nekoliko proteklih kola, tako i ovoga puta Croatia je pokazivala da može biti ranjiva. U nedjeljnom večernjem gradskom derbiju protiv suparnika iz donjeg dijela tablice gdje su se očekivala tri nova boda, protivnik se veselio neočekivanim bodu kojeg je na kraju i zaslužio kao osvajanju prvenstva.

NK Croatia je, doduše, imala mnogo veći posjed lopte u svojim nogama, diktirala je većim dijelom utakmice, ali one prepoznatljive, šarmantne, brze i efektivne akcije iz bliske prošlosti nisu bile prisutne. Gosti su u svojim zadnjim redovima bili dobro postavljeni, nisu dozvoljavali prilaz svojim vratima, ali Stipe Rodin, Renzo Radina, Lehečka, Tricarico.., morali su već tijekom prvog poluvremena s kojim pogotcima riješiti mirniji nastavak utakmice.

U drugom poluvremenu više dinamike u redovima crveno bijelih. Hrvati su odlučniji, pa već u drugoj minuti nastavka dolaze u konačno željeno vodstvo, a strijelac je Alen Lehečka.

Croatia je i dalje bolja, ali fali završnica. Između 75. i 80. minute gosti uvidjevši svoju šansu pritišću Hrvate u njihovu polovicu i sa dva pogotka pomalo neočekivano preokreću rezultat u svoju korist. Tek se tada bude Hrvati, a Raffaele Cervone. u jednoj gužvi iskorištava svoju priliku i poravnava na konačan rezultat 2:2.

Zimska pauza, izuzev nadolazečih dvoranskih turnira možda i dobro dolazi, možda je i prezasićenost dobrim rezultatima u posljednjih nekoliko mjeseci bila prevelika, a vjerojatno i jedan od razloga za slabije razdoblje posljednjih nekoliko tjedana.

NK Croatia ulaskom u zimsku zasluženu stanku predvodi ligu sa pet bodova prednosti ispred svojih konkurenata.
Iduće subote, 17. prosinca NK Croatia Bietigheim priređuje u klupskim prostorijama Božićnu večer za svoje igrače i članove kluba.