Porazili i SV Möhringena: Košarkaši Komušine Haiterbach nepobjedivi na domaćem terenu

KK Komusina Haiterbach – SV Möhringen 93:79 (19:21;41:40;70:55)

Nakon pobjede kod vodeće momčad iz Kirchheima prošlog tjedna, nova Komušanska pobjeda dovodi Haiterbach u jako dobru poziciju.

Loš uvod u utakmicu dovodi goste sa 8:19 u vodstvo. Franko Filipović uzvraća sa dvije trice te ovog puta raspoloženi Slaven Ponjavic pogađa pred 600 gledatelja za 29:23 vodstvo. Gosti drže s tricama priključak u utakmici.

Sa 5 pogođenih trica stižu Komušinu na 41:40 do poluvremena. Komušina je na domaćem terenu do sada nepobjediva i u drugom poluvremenu pokazuje svoje domaće lice.

Agresivnom obranom i brzim izlazima Božidar Bubalo te Amerikanac Tim Burnette donose veliko vodstvo od 70:55 nakon 30 minuta.

U zadnjoj četvrtini ponovno Franko Filipović pod košem te ovog puta sa 32 kosa najbolji Tim Burnette svoju treću tricu pogađa za velikih 84:62.

Nekoliko izmjena sa strane Komušine znači gubitak ritma iz kojeg su donijeli veliko vodstvo. Gosti uspijevaju ublažiti rezultat ali za kraj 17-godisnji Renato Stojčević pogađa dva slobodna bacanja za završni 93:79.

Sa sedmom domaćom pobjedom Komušina i dalje drži peto mjesto, ali tablica se toliko puno suzila da je Komušina u jako dobroj napadačkoj prilici.

“Loš početak, ali smo mirni ostali i brzo preokrenuli rezultat. Nakon promjene smo dodali gas u obrani i to nam je donijelo veliku prednost”, kazao je trener Sasche Kesselring.

Komušina: Tim Burnetter (32 kosa/3 trice); Franko Filipovic (20/3), Bozidar Bubalo (14), SlavenPonjavic (10), Franko Koljanin (7/1), Olaitan Adeboyeku (6), Renato Stojcevic (2), Mario Maric (2), Michael Hägele, Christopher Ley