BUNDESLIGA: VfG Stuttgart sa Bornom Sosom iznenadio u Mainzu, Augsburg savladao Borussiju Dortmund

Nogometaši Stuttgarta napravili su najveće iznenađenje u drugom kolu Bundeslige savladavši u gostima momčad Mainza sa 4:1. Cijelu utakmicu za Stuttgart na poziciji lijevokrilnog napadača jako dobro je odigra mladi hrvatski reprezentativac i bivši igrač Dinama Borna Sosa.

Iako su domaćini u 13. minuti došli u vodstvo od 1:0, Stuttgart je u 45. minuti uspio izjednačiti, da bi u drugom poluvremenu postigao čak tri zgoditka za konačnih 1:4 u Mainzu.

Uzbidljivo je bilo i u Augsburgu gde je FC Augsburg bez Tina Jedvaja savladao favoriziranu Borussiju Dortmund sa 2:0.

Arminia Bielefeld je kao domaćin savladala 1. GC Köln s 1:0, dok su Borussia MGladbach i Union Berlin odigrali 1:1.

Najizjednačenija i najuzbudljiva utakmica odigrana je u Leverkusenu gdje je RB Leipzig sa bivšim Dinamovcem Daniem Olmom odigrala neriješeno 1:1

SUBOTNJI REZULTATI:

Bayer Leverkusen 1:1 RB Leipzig

Golovi: 0:1 Forsberg (14.); 1:1 Demirbay (20.)

FC Augsburg 2:0 Bor. Dortmund

Golovi: 1:0 Uduokhai (40.); 2:0 Caligiuri (54)

Arm. Bielefeld 1:0 1. FC Köln

Gol: 1:0 Edmundsson (78.)

Gladbach 1:1 FC Union

Golovi: 1:0 Thuram (56.); 1:1 Schlotterbeck (80.)

Mainz 05 1:4 VfB Stuttgart

Golovi: 1:0 Quaison (13.); 1:1 Wamangituka (45.); 1:2 Didavi (61.); 1:3 Klimowicz (80.); 1:4 Kalajdzic (87.) Žuto-crveni karton: Niakhaté (77.); Stenzel (90+1)

Eintracht iz Frankfurta sinoć je u gostima u Berlinu savladao Herthu BSC sa 3-1 (2-0)