BUNDESLIGA: Težak poraz Eintrachta u Münchenu, Perišić za Bayern igrao do 64. minute

Nogometaši Bayerna iz Münchena 5-2 (2-0) domaćom pobjedom protiv Eintrachta iz Frankfurta u susretu 27. kola ponovno su povećali svoju prednost na vrhu ljestvice Bundeslige na četiri boda ispred druge Borussije iz Dortmunda.

Bayern je poveo 2-0 nakon prvih 45 minuta golovima Goretzke (17) i Müllera (41), da bi Lewandowski na samom početku nastavka zabio za činilo se nedostižnih 3-0. No, gosti iz Frankfurta su se vratili u utakmicu s dva gola Hintereggera (52, 55), oba nakon kornera. Ipak, tih 3-2 nije dugo stajalo jer je Davies (61) iskortistio veliku pogrešku u obrani gostiju za povećanje na 4-2. Konačnih 5-2 bio je autogol Hintereggera (74-ag).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Bayern do 64. minute.

Vodeći Bayern sada ima 61 bod, četiri više od druge Borussije koja je ranije u subotu kao gost pobijedila Wolfsburg sa 2-0 (1-0). Strijelci su bili Guerreiro (32) i Hakimi (78). Kada je Wolfsburg u 82. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Felix Klaus priča je bila završena. Za domaći sastav je cijeli susret igrao Marin Pongračić, dok je Josip Brekalo ušao u igru u 64. minuti.

Borussia i Bayern igrat će međusobno u 28. kolu već u utorak.

Bayer Leverkusen je osvojio važne bodove u borbi za Ligu prvaka pobijedivši na gostovanju izravnog konkurenta Borussiju Moenchengladbach sa 3-1 (1-0). Za goste su zabili Havertz (7, 58-11m) i Bender (81), dok je pogodak za domaći sastav zabio Thuram (52).

REZULTATI 27. KOLA,
Petak:
Hertha - Union Berlin    4-0 (Ibišević 51, Lukebakio 52, Cunha 61, Boyata 77)
Subota:
Borussia M. - Bayer L.   1-3 (Thuram 52 / Havertz 7, 58-11m, Bender 81)
Freiburg - Werder        0-1 (Bittencourt 19)
Paderborn - Hoffenheim   1-1 (Srbeny 9 / Skov 4)
Wolfsburg - Borussia D.  0-2 (Guerreiro 32, Hakimi 78)
Bayern - Eintracht       5-2 (Goretzka 17, Mueller 41, Lewandowski 46, Davies 61, Hinteregger 74-ag / Hinteregger 52, 55)