Arhivska fotografija Andreja Kramarića / Foto: Preslik (TSG H)

BUNDESLIGA: Stuttgart u sudačkoj nadoknadi izvukao bod kod Kramarićeva Hoffenheim, Brekalu svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Wolfsburga

Andrej Kramarić odigrao je još jednu dobru utakmicu i bio strijelac trećeg zgoditka za svoj Hoffenheim, koji je u 3. minuti sudačke nadoknade primio gol i ispustio sva tri boda protiv Stuttgart.

U utakmici punoj preokreta, u kojoj su domaćini poveli 1.0 zgoditkom Christopha Baumgartnera da bi Stuttgart zgoditcima Gonzalesa (18.) i Wamangituka (27.)  došao do preokreta od 1:2.  Hoffenheim je izjednačio u 47. min preko Sessengnona na dodavanje Andreja Kramarića.

Oporavljeni hrvatski reprezentativac je u 71. minuti zabio za vodstvo svoje momčadi od 3:2. No, obrana Hoffenheima nije izdržala i Marc Kempf je u 3. minuti sudačke nadoknade zabio za izjednačenje 3:3 i podjelu bodova.

Borna Sosa ušao je u igru za Stuttgart u 59. minuti.

Schalke 04 je ponovno rasuo bodove u svojoj Areni u Gelsenkirchenu. S 2:0 je bolji bio Wolfsburg za koji je svih 90 minuta igrao Josip Brekalo.

Iznenađenje u ovom kolu je priredio Werder iz Bremena koji je na gostovanju u Münchenu uzeo bod prvaku Bayernu. Strijelac za Werder bio je Maximilian Eggestein u 45. a Bayern je preko Commana izjednačio u 62. minuti.

Bayer iz Lewerkusena je s 2:1 bio bolji na gostovanju kdo Arminie Bielefeld, dok je Augsburg uspio oteti bod Borussiji Mönchengladbach gdje je krajnji rezultat ostao 1:1.

U Frankfurtu u Deutsche Bank Parku Eintracht i Leipzig odigrali su neriješeno 1:1. Aymen Barkok je doveo je domaćina u vodstvo (44.), a Yussuf Poulsen je izjednačio za Red Bullse u 57. minuti i tako osigurao gostujućoj momčadi jedan bod.

U posljednjoj utakmcii 8. kola, Borussia Dortmund je u Berlinu svladala Herthu s 5-2,  a čak četiri zgoditka je postigao Norvežanin Erling Haaland.

1. Bayern München           8 6 1 1 28:12  16 19
 2. Borussia Dortmund        8 6 0 2  20:7  13 18
 3. Bayer Leverkusen         8 5 3 0  16:9   7 18
 4. RB Leipzig               8 5 2 1  16:5  11 17
 5. VfL Wolfsburg            8 3 5 0   9:5   4 14
 6. Union Berlin             7 3 3 1  16:7   9 12
 7. Borussia Mönchengladbach 8 3 3 2 13:13   0 12
 8. VfB Stuttgart            8 2 5 1 16:12   4 11