BUNDESLIGA: Rebićev Eintracht “otkinuo” bod Borussiji (D), Kovač s Bayernom poražen u Leverkusenu a Kramarić strijelac za Hooffenheim

U 20. kolu Bundeslige dogodilo se nekoliko iznenađenje. Najveće je priredio Bayer Leverkusen koji je doma savladao münchenski Bayern, kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač, rezultatom 3:1.

Iako su gosti u prvo poluvremenu vodili rezultatom 0:1 pogotkom Leona Goretzke (41) „apotekari“ su preokrenuli rezultat. Najprije je Leon Bailey u 53. minuti iz slobodnog udarca poravnao rezultat na 1:1, da bi u 64. minuti Kevin Volland doveo svoju momčad u vodstvo od 2:1. Pobjednu domaćina potvrdio je Lucas Alario u 87. minuti te tako donio glavolje treneru gostiju Niki Kovaču. Hrvatski reprezentativac u redovima Bayera Tin Jedvan nije ulazio u igru.

Pred prepunom Commerzbank Arenom u Frankfurtu Eintracht je uzueo bod, a mogao i više, vodećoj momčadi Bundeslige Borussiji Dortmund. I u ovoj utakmici gosti su poveli u 22. minuti preko Marca Reusa ali du domaćini izjednačili u 36. minuti preko Luke Jovića. Iako nije zabio zgoditak, ponajbolji u redovima Eintrachta i u ovoj utakmici je bio hrvatski reprezentativac Ante Rebić. Rebić je svojim prodorima stvarao velike probleme obrani gostiju iz Dortmunda, a u nekoliko navrata mogao se upisati u listu strijelaca ali je njegove udarce branio vratar Borussije.

U dresu Hoffenheima i dalje blista hrvatski napadač Andrej Kramarić. Iako je ovaj put mrežu protivnika zatresao s bijele točke (15. min), Kramarić se nekoliko puta izborio za priliku ali nije uspio savladati vratara gostiju. Izjednačujući zgoditak za veliki bod Fortune postiggao je Hennings u 46. minuti.

Od ostalih hravtskih igrača u Bundesligi, Josip Brekalo s klupe ušao u igru u 66. minuti za Wolfsburg, koji je kao domaćin savladao berlinsku Herthu rezultatom 1:0.

U večernjim satima Schalke na svom tereni poražen od Borussije Mönchengladbach rezultatom 0:2. Gosti su do pobjede došli u posljednjih pola sata igre kada su imali igrača više.