Arhivska fotografija Andreja Kramarića / Foto: Preslik (TSG H)

BUNDESLIGA: Hoffenheim – Freiburg 3-4, gol i asistencija Kramarića

U posljednjem subotnjem susretu 32. kola Bundeslige postignuto je čak sedam pogodaka, a nogometaši Freiburga su u gostima svladali Hoffenheim 4-3.

Nakon što je Sallai u 23. minuti doveo goste u vodstvo uslijedio je preokret kojeg je inicirao hrvatski nogometaš Andrej Kramarić. Prvo je u 32. minuti lijepo na prvoj vratnici pokupio loptu za svoj peti ligaški gol u sezoni i 1-1, dok je početkom drugog dijela asistirao Stilleru za 2-1 Hoffenheima.

No, imao je Freiburg pripremljen odgovor i to u vidu tri pogotka (Guenter, Hoeler i Woo-Yeong), dok je u završnici Rudy samo smanjio na konačnih 3-4.

Ovom pobjedom je Freiburg preskočio Leipzig te je došao na četvrto mjesto ljestvice s istim brojem bodova kao treći Bayer, no Freiburg ima utakmicu više u odnosu na te klubove. Hoffenheim je ostao osmi.

Recimo kako je nakon 32. kola Bundeslige i dalje napeto na samom dnu ljestvice. Hertha je imala meč-loptu za spas, na gostovanju kod Arminije, ali je u nadoknadi primila pogodak za 1-1. Golom Tousarta u 55. minuti Berlinčani su poveli i imali u džepu tri boda koja bi im garantirala mirniju završnicu sezone u posljednja dva kola, no u 91. minuti je izjednačio Nilsson.

Usporedno s tim je Stuttgart na domaćem terenu izjednačio protiv Wolfsburga na 1-1 pa Stuttgart i dalje može dostići Herthu na ljestvici, kao i što pretposljednja Arminija može uloviti Stuttgart, od kojeg ima dva boda manje. Dva kola prije kraja Hertha ima četiri boda više od Stuttgarta koji je na 16. poziciji, s koje će momčad igrati dodatne kvalifikacije za ostanak u eliti.

Wolfsburg je kod Stuttgarta vodio golom Brooksa u 13. minuti, ali je u 89. izjednačio Fuehrich. Za Stuttgart je, pak, cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

Prvak Bayern i druga dortmundska Borussija su izgubili u ovom kolu. Bayern kod Mainza 1-3, a Borussia na domaćem terenu od Bochuma 3-4 unatoč tri pogotka Haalanda. Recimo da je 18-godišnji hrvatski nogometaš Gabriel Vidović ušao u igru za Bayern u 67. minuti ogleda kod Mainza, dok je četiri godine stariji Josip Stanišić ušao deset minuta kasnije.

U ponedjeljak će ovo kolo zaključiti Bayer – Eintracht te Borussia (M) – Leipzig.

Bundesliga, 32. kolo:

Hoffenheim – Freiburg 3-4 (Kramarić 32, Stiller 49, Rudy 84 / Sallai 23, Guenter 50, Hoeler 70, Woo-Yeong 73)

Borussia (D) – Bochum 3-4 (Haaland 18-11m, 30-11m, 62 / Polter 3, Hottmann 8, Locadia 81, Pantović 85-11m)

Stuttgart – Wolfsburg 1-1 (Fuehrich 89 / Brooks 13)

Mainz – Bayern 3-1 (Burkardt 18, Niakhate 27, Barreiro 57 / Lewandowski 33)

Augsburg – Koeln 1-4 (Niederlechner 73 / Thielmann 12, Uth 15, Modeste 63-11m, 77)

Arminia – Hertha 1-1 (Nilsson 90+1 / Tousart 55)