Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Hoffenheim bez ozlijeđenog Kramarića savladao Schalke na gostovanju u Gelsenkirchenu

Nogometaši Hoffenheima svladali su Schalke sa 3-0 (2-0) na gostovanju u Gelsenkirchenu u prvoj utakmici 10. kola njemačke Bundeslige.

Dvostruki strijelac za goste bio je Danac Robert Skov, a oba je pogotka postigao iz kaznenih udaraca u 11. i 59. minuti. U drugoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu dvoboja pogodak za 2-0 postigao je Munas Dabbur.

U sastavu Hoffenheima prvi put u ovoj sezoni nije bilo hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića, a za ovu utakmicu nije konkurirao zbog bolova u gležnju, koji su se pojavili još prije nekoliko tjedana nakon što je primio udarac u stopalo. Stoga ga je trener Andre Breitenreiter odlučio ostaviti na poštedi.

Hoffenheim je sa 17 bodova privremeno skočio na treće mjesto. Vodeći Union Berlin ima 20 bodova i utakmicu manje, baš kao i drugoplasirani Freiburg koji je sakupio 18 bodova. Schalke je sa šest bodova na 16. poziciji.