BUNDESLIGA: Eintracht Frankfurt slavio pobjedu 4-0 protiv Leipziga

U posljednjem subotnjem susretu 5. kola Bundeslige nogometaši Eintrachta su na domaćem terenu u Frankfurtu svladali Leipzig 4-0.

Utakmica je riješena u prvom poluvremena kada je Eintracht postigao dva pogotka. U 16. minuti je strijelac bio Kamada, a u 22. Rode, s tim da je u oba slučaja asistent bio Kolo Muani. Pobjednik je i definitivno odlučen u 67. minuti kada je Brazilac Tuta povećao na 3-0, a do kraja je još Borre u 84. realizirao jedanaesterac za konačnih 4-0.

U domaćem sastavu Kristijan Jakić je igrao do 87. minute, a upravo je tada na travnjak istrčao Hrvoje Smolčić. Za goste je, pak, cijelu utakmicu odigrao Joško Gvardiol.

Prije međusobne utakmice Eintracht i Leipzig su bili izjednačeni na ljestvici te su imali pobjedu, poraz i dva remija. Eintracht se sada izdvojio te je trenutačno na devetom mjestu ljestvice.

U nedjelju će se sastati Augsburg – Hertha i Borussia (M) – Mainz.

Bundesliga, 5. kolo:

Eintracht – Leipzig 4-0 (Kamada 16, Rode 22, Tuta 67, Borre 84-11m)

Bayer – Freiburg 2-3 (Demirbay 16, Schick 65 / Ginter 48, Gregoritsch 50, Doan 71)

Union Berlin – Bayern 1-1 (Becker 12 / Kimmich 15)

Wolfsburg – Koeln 2-4 (Nmecha 2, 79 / Ljubičić 22, Paulo Otavio 31-ag, Kainz 45+2-11m, Adamyan 81)

Bochum – Werder 1-2 (Mašović 90+6 / Fuellkrug 86, 90+2-11m)

Stuttgart – Schalke 1-1 (Fuehrich 18 / Terodde 21)