BUNDESLIGA: Bayern porazio Wolfsburg s 2:0, Niko Kovač dočekan pljeskom na Allianz Areni

Nogometaši Bayerna pred svojim su navijačima svladali Wolfsburg sa 2-0 u posljednjoj utakmici 2. kola njemačke Bundeslige.

Vodeći pogodak za Bavarce postigao je Jamal Musiala u 33. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora. Za 2-0 strijelac je bio Thomas Mueller koji je preusmjerio udarac Joshue Kimmicha s ruba kaznenog prostora i tako prevario gostujućeg vratara Casteelsa.

Postigao je Bayern još dva pogotka, u oba slučaja strijelac je dio Sadio Mane, ali kako u 20., tako i u 74. minuti, novi napadač njemačkog prvaka našao se u zaleđu.

Josip Stanišić je ostao na klupi za pričuve Bayerna, dok je Josip Brekalo za Wolfsburg igrao od 84. minute.

Nekadašnji trener Bayerna i izbornik hrvatske reprezentacije Niko Kovač, koji je od ove godine na klupi Wolfsburga, dočekan je pljeskom na Allianz Areni.

Nogometaši Mainza i Union Berlina odigrali su 0-0 u prvoj utakmici nedjeljnog programa. Obje momčadi su u prva dva kola osvojile četiri boda. Union Berlin je na petom, a Mainz na šestom mjestu.

Vodeći Bayern i drugoplasirana Borussia Dortmund imaju maksimalnih šest bodova, a po četiri boda, osim Uniona i Mainza, imaju Koeln i Borussia Moenchengladbach.

Njemačka - 2. kolo
Mainz - Union Berlin        0-0
Bayern - Wolfsburg          2-0 (Musiala 33, Mueller 44)

Odigrano u petak i subotu:
Freiburg - Borussia D.      1-3 (Gregoritsch 35 / Bynoe-Gittens 77, Moukoko 84, Wolf 88)
Bayer L. - Augsburg         1-2 (Aranguiz 43 / Jensen 15, Hahn 82)
Hertha - Eintracht          1-1 (Serdar 3 / Kamada 48)
Hoffenheim - Bochum         3-2 (Baumgartner 14, Kabak 23, Dabbur 88 / Zoller 10, 13)
RB Leipzig - Koeln          2-2 (Werner 36, Nkunku 56 / Dietz 40, Gvardiol 72)
Werder - Stuttgart          2-2 (Fullkrug 4, Burke 90+6 / Endo 38, Silas 77)
Schalke - Borussia M.       2-2 (Zalazar 29, Bulter 90+4 / Jofmann 72, Thuram 78)