Ivan Perišić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

ENGLESKA LIGA: Asistencija Ivana Perišića u remiju Chelsea i Tottenhama

Derbi 2. kola engleskog nogometnog prvenstva između Chelseaja i Tottenham Hotspura okončan je remijem 2-2 (1-0), a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za drugi gol gostiju.

Domaći su vdili sa 1-0 i 2-1 golovima Koulibalyja (19) i Jamesa (77), a iako nadigrani goti su se uspjeli vraćati preko Hojbjerga (68) i Kanea (90+6).

Prednost Chelseaju osigurao je Koulibaly sjajnim volejom nakon ubačaja Cucurelle iz kuta, domaći su potom propustili nekoliko prilika za povećanje vodstva i za to bili kažnjeni kada je Hojbjerg sredinom nastavka sa 20-ak metara pogodio sam donji desni kut suparničkog gola. Novo vodstvo domaćima donio je James u 77. minuti nakon prolaska po lijevoj strani i asistencije Sterlinga, ali u posljednjoj, šestoj minuti sudačke nadoknade Perišić je izveo korner kojega je Kane glavom uspio proslijediti u mrežu za konačnih 2-2.

Perišić je u igru ušao u 79. minuti, dok Mateo Kovačić zbog ozljede koljena nije konkurirao za nastup u momčadi Chelseaja.

I Chelsea i Tottenham sada imaju po četiri boda.

Ranije u nedjelju su igrači Nottingham Foresta u svojoj prvoj utakmici na domaćem terenu u Premier ligi nakon 23 godine svladali West Ham United sa 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Awoniyi u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Gosti iz Londona promašili su sijaset prilika tijekom utakmice, a najveću je propustio kapetan Rice koji nije iskoristio kazneni udarac u 65. minuti.

Ovo su prva tri boda za Forest u novoj sezoni, dok je West Ham i dalje bez bodova.

Na vrhu su Manchester City i Arsenal sa po šest bodova.

REZULTATI 2. KOLA,
Subota:
Aston Villa - Everton 2-1 (Ings 31, Buendia 85 / Digne 87-ag)
Arsenal - Leicester City 4-2 (Gabriel Jesus 23, 35, Xhaka 55, Martinelli 76 / Saliba 53-ag, Maddison 74)
Brighton and Hove Albion - Newcastle United 0-0
Manchester City - Bournemouth 4-0 (Gundogan 19, De Bruyne 31, Foden 37, Lerma 79-ag)
Southampton - Leeds United 2-2 (Aribo 72, Walker-Peters 81 / Rodrigo 46, 60)
Wolverhampton Wanderers - Fulham 0-0
Brentford - Manchester United 4-0 (Dasilva 10, Jensen 18, Mee 31, Mbuemo 35)