Nijemci piju sve manje vina / Foto: Sebastian kahnert/dpa

BODENHEIM: Nijemci piju sve manje vina, potrošnja pjenušca ostala ista

Nijemci su u prošloj poslovnoj godini ponovno konzumirali manje vina.

 

Popili su oko jednu bocu manje po glavi stanovnika nego u istom razdoblju prethodne poslovne godine, javlja Njemačka novinska agencija (dpa).

Potrošnja vina pala je s 19,9 na 19,2 litre po osobi od kolovoza 2022. do srpnja prošle godine, objavio je u srijedu Njemački institut za vino (DWI).

Podaci se temelje na takozvanoj bilanci potrošnje vina. Prema DWI-u, prikazuju kupnju vina od trgovaca i proizvođača, kao i vino konzumirano izvan kuće.

U izračunu za osobe starije od 16 godina, u kojoj je dobi dopušteno piti vino, statistika pokazuje da se popilo cijelu litru manje: 22,5 litara umjesto 23,6 litara u istom razdoblju prethodne poslovne godine.

Pad potrošnje vina odražava promjenu ponašanja potrošača i demografske promjene, rekla je glavna direktorica DWI-a Monika Reule.

Potrošnja pjenušaca po glavi stanovnika ostala je, pak, ista i iznosi 3,2 litre u ukupnom stanovništvu te 3,8 litara kod starijih od 16 godina.

Fenix-magazin/SIM/dpa

Povezano

NOVI ODGOVOR MELONI TRUMPU: Moja popularnost nije vaša briga, predlažem da se usredotočite na svoju!
Susret u Urugvaju / Foto: Željka Sablić Odrljin
POVEZANOST S HRVATSKOM ZAJEDNICOM: Radni susret počasnog konzula Eduarda Antonicha iz Urugvaja s Matičinim ravnateljem Zdeslavom Milasom
Turisti (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina
CIJENE DO 50 EURA: Popularna turistička destinacija naplaćivat će ulaz u grad
NOVA PRIJETNJA MIRU Izraelski ministar zaprijetio da će Izrael “prije ili kasnije” zaratiti protiv Sirije
MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima