Nijemci piju sve manje vina / Foto: Sebastian kahnert/dpa

BODENHEIM: Nijemci piju sve manje vina, potrošnja pjenušca ostala ista

Nijemci su u prošloj poslovnoj godini ponovno konzumirali manje vina.

 

Popili su oko jednu bocu manje po glavi stanovnika nego u istom razdoblju prethodne poslovne godine, javlja Njemačka novinska agencija (dpa).

Potrošnja vina pala je s 19,9 na 19,2 litre po osobi od kolovoza 2022. do srpnja prošle godine, objavio je u srijedu Njemački institut za vino (DWI).

Podaci se temelje na takozvanoj bilanci potrošnje vina. Prema DWI-u, prikazuju kupnju vina od trgovaca i proizvođača, kao i vino konzumirano izvan kuće.

U izračunu za osobe starije od 16 godina, u kojoj je dobi dopušteno piti vino, statistika pokazuje da se popilo cijelu litru manje: 22,5 litara umjesto 23,6 litara u istom razdoblju prethodne poslovne godine.

Pad potrošnje vina odražava promjenu ponašanja potrošača i demografske promjene, rekla je glavna direktorica DWI-a Monika Reule.

Potrošnja pjenušaca po glavi stanovnika ostala je, pak, ista i iznosi 3,2 litre u ukupnom stanovništvu te 3,8 litara kod starijih od 16 godina.

Fenix-magazin/SIM/dpa

Povezano

MOSKVA: Rusija prvi put priznala pad proizvodnje nafte
Zračna luka Berlin / Foto: Anadolu
IZGUBLJENA PRTLJAGA: Ovi koferi se najčešće gube u zračnim lukama
SIRENE I EKSPLOZIJE U PERZIJSKOM ZALJEVU: Iranci napali američku mornaricu u Bahreinu i Kuvajtu, Amerikanci uzvratili napadom na iranski otok Kešm
BILANCA NEREDA U FRANCUSKOJ: Poginule 3 osobe, a više od 890 njih je uhićeno tijekom proslave pobjede PSG-a
zrakoplov avion
“DIVLJI ŠTRAJK”: Otkazane stotine letova, zatvoren zračni prostor
ZELENSKI ZA „CBS NEWS“: Rusija otima ukrajinsku djecu i obučava ih za borbu protiv Ukrajinaca
HRVATSKI ISELJENICI: Najveći problemi života izvan domovine