Arhivska snimka Roberta Lewandowskog / Foto: Fenix (Twiter BM)

BAYERN PO OSMI PUT ZAREDOM PRVAK NJEMAČKE: Zgoditak Roberta Lewandovskog u Bremenu osigurao Bayernu 30. naslov

Pobjedom u gostim akod Werdera u Bremenu rezultatom 0:1, Bayern München je u 32. Kolu Bundeslige osigurao naslov prvaka.

To je osmi uzastopni, od sveukupno 30, naslov prvaka Njemačke koji je osvoji najtrofejniji njemački klub.

Zgoditak odluke postigao je najbolji strijelac Bayerna Robert Lewandowsku u 43. minuti. To je 31. zgoditak nenadmašnog Poljaka u prvenstvu, a sveukupno 46. u svim natjecanjima ove sezone.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije nastupo u sastavu momčadi iz glavnog grada Bavarske.

U utakmici između Borussia Möchengladbach i Wolfsburga, domaćini su slavili s uvjerljivih 3:0 te tako izborili važnu pobjedu za plasman u Ligu prvaka.

U momčadi Wolfsburg nastupila su obojica hrvatskih reprezentativaca. Marin Pongračić je igrao do 72. minute dok je Josip Brekalo ušao je u igru u 60. minuti.