Zajednička slika nogometaša Posavine Basel i Bosne / Foto: Fenix (Nikolina Gudelj)

BASLER CUP: Posavina Basel u gostima savladala Bosnu rezultatom 2:5

U šesnaestini Basler Cupa, momčad Posavine Basel je u gostima savladala momčad Bosne i izborila nastup u osmini finala kupa.

FC Bosna: NK Posavina 2:5 (2:1)

Nakon prošlogodišnjeg nesretnog i nespretnog ispadanja iz Treće u Četvrtu amatersku ligu, NK Posavina Basel je očigledno dobro „prožvakala” taj sportski korak unatrag. Stvara se jedna dobra, složna i perspektivna momčad, a to najzornije pokazuju i rezultati.

psoavina basel
Slavlje igrača Posavine u svlačionici nakon pobjede / Foto: Fenix (Nikolina Gudelj)

Posavina je u prvenstvenom natjecanju pobijedila u tri utakmice. Nakon dvije savladane prepreke u kupu, ždrijeb je odredio da protivnik NK Posavina Basel bude FC Bosna Basel koja se u prvenstvu natječe također u Četvrtoj amaterskoj ligi ali u drugoj grupi od Posavine.

NK Posavina je loše otvorila utakmicu i u prvih pola sata domaćini su zabili dva pogotka i poveli sa 2:0. U 37. minuti Posavina preko Gabriela Topića smanjuje rezultat na 2:1.

U drugom poluvremenu trener Posavine uvodi tri svježa igrača, preslaguje igru što se odlučnim pokazalo u nastavku susreta. Igra NK Posavine postala je dominantna i igrači su takvim stilom stavili protivnika pod veliki pritisak. Već u 47. minuti Bonito Tokić suvereno pogađa s bijele točke i izjednačuje rezultat na 2:2. Marin Gudelj potom u 77. minuti postiže pogodak za vodstvo Posavine od 2:3. U samoj završnici utakmice Gabriel Topić (88. min.) i Bonito Tokić (90+4. min.) postižu pogotke za konačan rezultat 2:5.

zoran lujic
Trener Zoran Lujić, NK Posavina Basel / Foto: Fenix (Nikolina Gudelj)

Uz vrlo dobru igru u drugom poluvremenu pobjeda NK Posavine je zaslužena. To izjavljuje trener Posavine Zoran Lujić nakon završetka utakmice:

Prošli smo u osminu finala zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu. U sljedećoj rundi zasigurno nas čeka jači protivnik jer su u daljnjem natjecanju ostale samo momčadi iz Druge i Treće amaterske lige. Protiv jakih momčadi neće biti dovoljno za prolazak u samu završnicu odigrati dobro samo jedno poluvrijeme kako je bilo na utakmici protiv FC Bosna Basel.

Sastav NK Posavina: Patrik Gavran, Antonio Gregorević (C), Dominik Šitum, Marko Radić, Alen Piljić, Ante Čičak, Marin Gudelj, Gabriel Topić, Bonito Tokić, Dominik Krnjić, Bleon Emin.

Još igrali: Marijo Mrkonjić, Dominik Bačić, Igor Dodik, Florian Pavlović, Ivan Radić
Pogodci: Gabriel Topić (37`, 88`) , Bonito Tokić (47`, 90+4`), Marin Gudelj (77`)