Radost igrača Croatije nakon preokreta i pobjede u drugom kolu kupa / Foto: Fenix (SIM)

KREISPOKAL FRANKFURT: Croatia Frankfurt preokretom od 2:0 do pobjede od 2:3 u gostima kod Türkücü FFM

Croatia Frankfurt je u drugom kolu kup natjecanja izbacila momčad Türkücü FFM pobjedom od 3:2 iako su domaćini u prvom poluvremenu vodili s 2:0.

Türkücü FFM – FC Croatia 2:3 (2:0)

I ovu kup utakmicu momčad Croatije je loše otvorila te su domaćini već u 6. minuti poveli sa 1:0. U 23. minuti već je stajalo 2:0 za domaćina. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

A onda u drugom poluvremenu posve druga slika stanja na terenu.

Croatije najprije u 50. minuti preko Ivana Banovića (na dodavanje Filipa Sučića) izjednačuje rezultat na 1:1. Hrvatska momčad se borila svim silama ne bi li stigla do izjednačenja, što se i događa u  85. minuti kada Kristijan Gavran s 11 metara, nakon prekršaja nad Draganom Budimirom, izjednačuje rezultat na 2:2.

I kao što to često biva u nogometu nakon vodstva od 2:0, i ovaj put dolazi do preokreta rezultata. Tako Croatia u 88. minuti postiže i treći zgoditak za vodstvo i pobjedu od 2:3. Strijelac pobjedničkog zgoditka bio je Ivan Banović na dodavanje Kristijana Gavrana.

Sastav Croatije Frankfurt: Nauber, Soldo (od 40. Kukić), Molnar, Petar Bešlić, Šandrk, Marko Marić, Brašnić, Sučić, Gavran (od 57. Marić), Budimir, Banović (od 33. Andrić)

Iduću utakmicu Croatia Frankfurt igra u nedjelju, 18. rujna u 15.30 na igralištu Croatije u Heddernheimu kada je na rasporedu hrvatski derbi između Croatie i Posavine Frankfurt. Druga momčad Croatije igra isti dan na svom igralištu u Heddernheimu s početkom u 13 sati protiv momčadi TSG 51 Frankfurt II.