Bamberg ‘zamrznut’ u Madridu na minus 40, Radošević ozlijedio koljeno

Markota i Draper u međusobnom okršaju postigli po 9 koševa

Damir Markota bio je među najboljim igračima Brose Basketsa u susretu prvog kola Eurolige na gostovanju u Madridu. Proveo je i najviše minuta u igri (23 minute), no to nije pomoglo momčadi iz Bamberga koju je Real zamrznuo na minus 40 razlike (98:58). Bio je to i okršaj hrvatskih reprezentativaca jer je za Real nastupio Dontaye Draper. Markota je postigao 9 koševa uz 5 skokova i 2 dodavanja dok je Draper (igrao 13 minuta) postigao 9 koševa uz 3 ukradene lopte.

Dodajmo, kako se u susretu Eurokupa protiv Zaragoze ozlijedio Leon Radošević te najmanje pet tjedana neće moći nastupati za berlinsku Albu. Radošević je ozlijedio koljeno lijeve noge u drugoj četvrtini utakmice prilikom sudara sa suparničkim igračem. Do toga trenutka Siščanin je na parketu proveo 7 minuta te postigao 4 koša uz 2 skoka. Alba je pobijedila Španjolce rezultatom 71:68. (ha)

>>Hrvati u Bundesligi: Zapaženi nastupi Radoševića, Stojića i Kovačevića