Eintracht s Lakićem na čelu skupine! Dinamu bod, a Rijeka hrabra u Lyonu

Momčad iz Frankfurta ima maksimalnih 9 bodova i sjajnu gol razliku

Eintracht Frankfurt nastavio je pobjednički niz u Europskoj ligi. U utakmici 3. kola na svojoj Commerzbank-Areni pred 40 tisuća gledatelja savladao je Maccabi Tel Aviv (2:0) i tako se učvrstio sa 9 bodova na prvom mjestu skupine F. Uz to, sjajna je i Eintrachtova razlika pogodaka – 8:0!

Napadači frankfurtske momčadi potvrdili su sjajnu formu pa su pogotke postigli Kadlec (u 12. minuti na dodavanje Meiera) i Meier (53. minuta). Njihova blistava izdanja sigurno su razlog što im trener Armin Veh daje prednost pred hrvatskim napadačem Srđanom Lakićem. Inače, Dubrovčanin je u susretu s Maccabijem u igru ušao u 78. minuti umjesto Meiera.

U drugoj utakmici skupine F Bordeaux je pobijedio APOEL (2:1), a Gregory Sertić je igrao prvo poluvrijeme za francusku momčad.

Poredak: Eintracht 9 bodova, Maccabi 4, Bordeaux 3, APOEL 1.

Dodajmo i kako je Dinamo u 3. kolu odigrao neodlučeno sa PSV-om (0:0) na praznom Maksimiru (kazna) dok je Rijeka doživjela minimalni poraz u Lyonu (0:1).

Dnjipro hrvatskih reprezentativaca Nikole Kalinića (zamijenjen u 58. minuti) i Ivana Strinića (igrao cijeli susret) slavio je 2:0 u gostima kod Paços Ferreire.
Dynamo Kijev uvjerljivo je pobijedio Thun (3:0), no reprezentativci Domagoj Vida i Ognjen Vukojević ostali su na klupi za rezerve. (ha)

>>Sudac priznao pogodak nakon što je lopta prošla kroz mrežu iza gola!