Nogometna lopta (ILUSTRACIJA)) / Foto: Anadolu

AUSTRIJSKA LIGA: Pogodak Luke Sučića, asistencija Roka Šimića u pobjedi RB Salzburga

Nogometaši Red Bull Salzburga svladali su pred svojim navijačima Austriju Klagenfurt 4-2 u susretu petog kola Lige za prvaka austrijske Bundeslige.

Dvoboj je počeo pogotkom domaćeg sastava u petoj minuti. Strijelac je bio hrvatski reprezentativac Luka Sučić, dok mu je asistirao mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić.

Gosti su izjednačili u 31. minuti kada je s bijele točke precizan bio Irving. Potom su uslijedila tri domaća gola, strijelci su bili Gloukh u 34. te dva puta Konate, u 35. i 44. minuti. Sve je zaključeno golom Besuschkowa u 52. minuti za konačnih 4-2 RB Salzburga.

Bio je to Sučićev premijerni ligaški gol ove sezone, ali ukupno treći. Po jedan je dao u domaćem Kupu te Ligi prvaka. Na vrhu ljestvice su izjednačeni Red Bull Salzburg i Sturm te imaju po 35 bodova.