Josip Stanišić s brojem 2 u hrvatskom dresu / Foto: Anadolu

BUNDESLIGA: Josip Stanišić pogotkom u sudačkoj nadoknadi u Dortmundu spasio Bayer od prvog ovosezonskog poraza

Bayer Leverkusen ostat će po svemu sudeći nepobjediv ove sezone. Momčad trenera Xabija Alonsa u nedjelju je u vrhunskoj utakmici Bundeslige još jednom opravdala svoju reputaciju.

Borussije Dortmund i Bayera iz Leverkusena podijelili su bodove u Dortmundu odigravši 1:1 (0:0).  Domaćini su povela u 81. minuti pogotkom Niclasa Fullkruga.

Kad je izgledalo da će novi njemački prvak doživjeti prvi ovosezonski poraz, na scenu je stupio hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.

Igrala se sedma minuta sudačke nadoknade kada je ubačaj iz kornera Floriana Wirtza hrvatski reprezentativac Josip Stanišić proveo u mrežu domaćina.

-Nije lako u glavi odigrati utakmicu kad ste već prvaci. Ili pred sobom imamo izazov, a to je proći kroz sezonu neporaženi, jasno je rekao Granit Xhaka u intervjuu za njemačke medije nakon utakmice.

S jednim bodom Borussija Dortmund je na petom mjestu s dva boda manje od četvrtoplasiranog Leipziga.

1. Bayer Leverkusen 30 25 5 0 75:20 80
  2. Bayern München 30 21 3 6 87:37 66
  3. Stuttgart 30 20 3 7 68:36 63
  4. Leipzig 30 18 5 7 69:34 59
  5. Borussia Dortmund 30 16 9 5 58:35 57
  6. Eintracht Frankfurt 30 11 12 7 46:40 45
  7. Augsburg 30 10 9 11 48:49 39
  8. Hoffenheim 30 11 6 13 53:60 39