Momčad KSV Trenk na početku prvenstva u novim dresovima / Foto: Fenix (Mateo Katić)

AUGSBURG: Tri pogotka Babića u 4:2 pobjedi KSV Trenk na otvaranju prvenstvene sezonu

Nakon ljetne stanke, nogomet je ponovno zaživio u Augsburgu, a KSV Trenk je zabilježio uvjerljivu pobjedu na otvaranju nove sezone s nadom da će ovaj put premašiti prošlogodišnje sedmo mjesto.

KSV Trenk – FC Hochzoll 4:2 (2:0)

Njihov suparnik, novak u ligi FC Hochzoll, s ambicioznim pojačanjima, jasno je dao do znanja da se želi čvrsto pozicionirati u ligi. Unatoč obećavajućem početku, gosti su brzo izgubili kontrolu nad terenom.

Detalj s utakmice
Detalj s utakmice Trenka / Foto: Fenix (M. Katić)

Ubrzo nakon prvih deset minuta, igrači Trenka su preuzeli inicijativu te već do poluvremena stekli prednost od 2:0. Pogotke su postigli Josip Culej i Matej Babić, prošlogodišnji najbolji strijelca kluba.

Stvorena prednost ne ispušta ni u nastavku utakmice. Trenk je dominirao posjedom lopte i stvarao niz prilika. Iako se nisu sve prilike pretvorile u pogotke, Matej Babić je još jednom zatresao mrežu u 53. minuti, nakon odličnog proigravanja Ivana Matoševića.

U nastavku susreta, novi trener Trenka, Tomislav Pek, smirio je igru i napravio nekoliko zamjena, a iako su gosti uspjeli postići gol iz kaznenog udarca deset minuta prije kraja, nada za njih je bila kratkotrajna. Matej Babić je svojim trećim pogotkom na utakmici, samo pet minuta nakon pogotka gostiju, potvrdio pobjedu Trenka.

Pogodak za konačnih 4:2 postavili su gosti pogotkom u posljednjoj minuti susreta.

Sastav KSV Trenk: Jurica Badrov, Tomislav Degmečić, Filip Đurić, Stipe Marković, Edin Ramulj, Mladen Crnov, Robert Pavić, Igor Pavić, Josip Culej, Ivan Matošević, Matej Babić. Klupa za pričuve: Tvrtko Brzović, Mirnad Duraković, Jasmin Mušić, Ivan Jakšić. Trener: Tomislav Pek