Momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (S. Konta)

KOL FRANKFURT: Croatia Frankfurt deklasirala susjede iz Heddernheima sa 6:1 uz tri pogotka Matovića

U 2. kolu Kreisoberlige (KOL) Frankfurt, Croatia Frankfurt je upisala i drugu pobjedu deklasiravši momčad Heddernheiman s kojom dijeli zajedničko igralište u istoimenoj gradskoj četvrti Frankfurta.

SV Heddernheim – FC Croatia 1:6 (1:4)

Hrvatska momčad je dobro otvorila utakmicu i pogotkom Kiana Bonanna udarcem sa 30 metara povela sa 1:0. Domaćini na papiru, Hedernheim je već u sljedećoj minuti izjednači na 1:1. Novi pogodak kao na traci dogodio se opet ali na drugoj strani igrališta kad Propadalo na dodavanje Duvnjaka postiže pogodaj za novo vodstvo Croatije od 2:1.

CRO FFM 9
Detalj s utakmice Heddernheim – Croatia / Foto: Fenix (SIM)

Croatia tada igra opreznije i sigurnije u obrani te još agresivnije u napadu. Raspoloženi Duvnjak u 11. minuti ponovno preko krila probija obranu Heddernheima i upošljava Sašu Matovića koji povećava vodstvo hrvatske momčadi na 3:1.

Nastavljajući s odličnom igrom Croatije u 21. minuti dolazi do novog pogotka. Ovaj put iz jednaesterca kojeg sudac svira nakon prekršaja nad Ivanom Propadalom. Siguran strijelac za vodstvo Croatije od 4:1 bio je Ante Ćorić.

I u nastavku utakmice u drugom poluvremenu Croatija je bolja momčad. To rezultira u novim povećanjem rezultata u 48. minuti na 1:5 kada na dodavanje Ćorića pogodak postiže Matović. U 77. minuti Matović svojim trećim pogotkom dovodi hrvatsku momčad u vodstvo od 6:1. Croatija je do kraj utakmice imala još dvije stopostotne prilike ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Sastav Croatije: Musić, Emmel, Reljić, Šandrk (od 55. Drlje), Mandurić, Bonanno, Sarssar, Ćorić, Duvnjak (od 77. Lakić), Matović, Propadalo (od 65. Romić)

CRO FFM 7
Klupa za pričuve / Foto: Fenix (S. Konta)

Poraz druge momčadi Croatije

FSV Bergen II – FC Croatia II 3:1

Sastav Croatije II: Novokmet, Mirko Puljić, Marin Ladan, Keleva, Zovko, Vuk, Josip Puljić (j), Radovac, Bošnjak, Dragičević i Baotić. Još su igrali: Ivošević, Jeličić i Maganić. Strijelac pogotka za Croatiju II: Dragičević.

Iduću utakmicu Croatija igra u nedjelju, 3. rujna na svom igralištu u Heddernheimu protiv Union Niederrada u 15 sati. Druga momčad igra protiv momčadi Riedberger SV u 13 sati isto na svom igralištu u Heddernheimu.