Igrači KSV Trenk Augsburg u utakmici protiv MBB SG Augsburg / Foto: Fenix (M. Katić)

AUGSBURG: KSV Trenk uzeo samo bod u utakmici u kojoj je imao vodstvo od 2:0

Pred oko 70 gledatelja na domaćem igralištu AC Torres Augsburg, KSV Trenk je uzeo samo bod protiv MBB SG Augsburg iako je hrvatska momčad na poluvremenu vodila sa 2:0.

KSV Trenk – MBB SG Augsburg 2:2 (2:0)

Igrači Trenka su krenuli snažno i odmah preuzeli kontrolu nad utakmicom. Rezultat sjajne igre okrunio je Mladen Crnov pogotkom u 25. minuti utakmice za vodstvo od 1:0. Samo 7 minuta kasnije, Stipe Marković je udvostručio vodstvo Trenka, čime je domaćin zacementirao svoju prednost i kontrolu nad utakmicom.

Gosti, koji su uglavnom bili zbijeni na svojoj polovici terena su tek jednom uspjeli doći do vrata  Trenka. U gotov stopostotnoj situaciji jedan na jedan, vratar Trenka Josip Tomas odličnom reakcijom sačuvao je svoja vrata.

Drugi dio utakmice donio je preokret. Igrači Trenka kao da su se malo opustili, a gosti su to iskoristili i  preuzeli inicijativu.

Najprije su u 69. minuti uspjeli smanjiti vodstvo Trenka na 2:1. U 82. minuti Trenk je ostao bez jednog igrača jer je Miro Cindrić napravio prekršaj u kaznenom prostoru zbog kojeg je dobio žuti karton. Odmah nakon toga sudac mu je pokazao i drugi žuto-crveni karton zbog prigovora. Gosti su iskoristili jedanaesterac za izjednačenje i kasnije se pokazalo za konačnih 2:2.

Sastav Trenka: Tomas, D. Araranković, A. Bakrač, M. Cindrić, M. Corić, M. Crnov, F. Đurić, I. Matosević, A. Oroz, M. Durakovic, S. Marković. Klupa za pričuve: M. Jasmin, Z. Kovačević, M. Babić, A. Padan, M. Tomić, A. Morrone, J. Dotlo. Trener: Stjepan Mikolić.

Iako rezultat za Trenk nije najpozitivniji s obzirom na vodstvo iz prvog djela, niz bez poraza se nastavio i petu utakmicu zaredom. Nova prigoda za osvajanje sva tri boda je već za vikend kada Trenk ide u goste u Merching gdje se u nedjelju od 13 sati igra utakmicu protiv TSV Merching ll.

Fenix-magazin/SIM/ Igor Ilinković / Foto: Mateo Katić