ATP Queen’s: Čilić u četvrtfinalu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u londonskom Queen’s Clubu, on je u 2. kolu svladao Amerikanca Stefana Kozlova sa 6-0, 6-4 nakon samo sat i pet minuta igre. 

Protiv 19-godišnjeg Amerikanca, trenutačno 149. igrača svijeta, Čilić je odigrao gotovo savršen prvi set koji je dobio sa 6-0 za samo 24 minute. Čilić je u toj dionici susreta napravio samo tri neprisiljene pogreške stvarajući odličnim reternima stalni pritisak na Kozlova. To se posebice vidjelo na drugom servisu Amerikanca, Čilić je osvojio osam od 10 poena koji su se igrali na drugi servis Amerikanca.

Drugi je set bio izjednačeniji prvenstveno jer je Čilić počeo više griješiti. Ipak, Međugorac je nastavio sa sigurnom igrom na svom servisu, poglavito nakon ubačenog prvog početnog udarca, dok je priliku za “break” dočekao u sedmoj igri i odmah ju iskoristio.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv još jednog Amerikanca Donalda Younga.

 

Povezano

SP: Francuska s 2 pogotka Mbappea i grmljavinski prekid s 3:0 pobijedila Irak
dalić zlatko
VATRENI PRED KLJUČNIM ISPITOM, DALIĆ POSLAO PORUKU: Kada igramo za Hrvatsku, nema granica
ZNATE LI ZA PRAVILO 0,2 BARA? ADAC izdao hitno upozorenje za vozače zbog ljetnih vrućina
POSTAO NAJBOLJI STRIJELAC SP-a IKAD: Messi s dva gola odveo Argentinu u drugi krug Svjetskog prvenstva
Povorka hrvatskih navijača u središtu Dallasa / Foto: Hina
PODRŠKA NEĆE IZOSTATI: Hrvatska reprezentacija doputovala u Toronto
NAKON PREOKRETA: Egipat s 3:1 savladao Novi Zeland i upisao prvu pobjedu u povijesti SP-a