AS Monaco, kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač, upisao i petu uzastopnu pobjedu

U susretu 22. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi Niko Kovač, je na gostovanju pobijedio Nantes sa 2-1 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu.

Golove za momčad iz Kneževine zabili su Guillermo Maripan (45) i Kevin Volland (60), dok je strijelac za Nantes, koji je od 74. minute igrao bez isključenog Nicolasa Paliosa, bio Renaud Emond u 83. minuti.

Kovačeva momčad je mogla i uvjeljivije slaviti, ali su njegovi igrači još dva puta gađali okvir gol. U 18. minuti Sofiane Diop, a u 70. i Aurelien Tchouameni.

Monaco je ostao na četvrtom mjestu sa 42 boda, šest manje od vodećeg Lillea koji je preuzeo vodstvo na ljestvici nakon pobjede protiv Dijona sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Yusuf Yazici u 29. minuti. Za domaći sastav cijeli je susret odigrao hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić.

Francuski prvak PSG je u nešto ranije odigranom susretu doživio neočekivani gostujući poraz kod Lorienta sa 2-3.

Lorient se uoči ovog kola nalazio na 19. mjestu s istim brojem bodova kao i “fenjeraš” Nimes i očekivala se lagana pobjeda francuskog prvaka.

No, Lorient je sjajnom predstavom kreirao senzaciju. Bila je to prva pobjeda Lorienta protiv PSG-a nakon 12 uzastopnih poraza, te prva u posljednjih 10 godina.

Domaćin je poveo u 36. minuti golom Laurenta Abergela, no PSG je potom okrenuo rezultat s dva gola Neymara, a oba je zabio iz kaznenih udaraca (45, 58).

Lorient je u 80. minuti uspio izjednačiti preko Yoanea Wisse, a u posljednjim trenucima susreta Teremas Moffi je nakon sjajne kontre zabio za pobjedu domaćina.

Na ljestvici vodi Lille sa 48 bodova, Lyon je drugi sa 46 bodova, PSG ima 45, a Monaco je četvrti sa 42 boda.

REZULTATI
Nica - Saint Etienne 0-1 (Abi 88)
Angers -  Nimes      3-1 (Capelle 20, Coulibaly 35, Diony 55 / Ripart 41-11m)
Brest - Metz         2-4 (Honorat 33, Cardona 47 / Boulaya 36, Sarr 73, Yade 81, Vagner 87-11m)
Lorient - PSG        3-2 (Abergel 36, Wissa 80, Moffi 90+1 / Neymar 45-11m, 58-11m)
Strasbourg - Reims   0-1 (Kutesa 80)
Lille - Dijon        1-0 (Yazici 29)
Nantes - Monaco      1-2 (Emond 83 / Maripan 45, Volland 60)