Gledatelji ZH
Gledatelji na utakmici Croatije Zürich / Foto: Fenix (I. Barišić)

ZÜRICH: Nogometaši Croatije Zürich doživjeli težak poraz na domaćem terenu od FC Affoltern

U prvenstvenoj utakmici amaterske švicarske 3. Lige regije Zürich, Croatia je deklasirana na svom terenu od momčadi Affoltern rezultatom  1:6.

NK Croatia ZH –  FC Affoltern a/A 1:6  (1:2)

Veliki broj gledatelja, uglavnom navijača Croatije, očekivali su kako će njihovi igrači po lijepom i sunčanom vremenu uzeti sva tri boda protiv momčadi Affolterna.

2 5

ZÜRICH: Nogometaši Croatije Zürich doživjeli težak poraz na domaćem terenu od momčadi FC Affoltern

Nažalost, ta očekivanja se nisu ispunila. Čak suprotno, Croatia je doživjela težak poraz. U prvom dijelu, kada je u 29. minuti Stanislav Blažanović postigao lob udarcem najljepši zgoditak na utakmici, Croatia se još kako-tako dobro držala.

No, u drugom poluvremenu, nakon izlaska iz igre dvojice ozlijeđenih, inače ključnih igrača Stanislava Blažanovića i Stjepan Laštre, igra hrvatske momčadi se raspala.

Primili su još četiri pogotka. Napadači Croatije, koji su imali pet-šest izglednih prilika i jednu pogođenu gredu, nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu.

cro zh

Sastav Croatie ZH: F.Dukić. D.Komin, D.Crnković, D.Perković, I.Dukić, M.Bagarić, S.Blažanović, S.Lastro (C), K.Krstić, I.Zubonja, N. Petrlić. Jos su igrali : M.Zrno, M.Vundac, A.Krstić. Trener-igrač: S.Blažanović