Momčad Croatije ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

ZÜRICH: Kapetan Stjepan Laštro dvostruki strijelac u prvoj ovogodišnjoj pobjedi Croatije Zürich

Na nedjeljnom gostovanju kog Schwamendigena, Croatija Zürich je upisala prvu ovogodišnju pobjedu u natjecanju 3. amaterske lige regije Zürich

FC Schwamendingen II – NK Croatia Zürich 1:3 (0:1)

Croatia je bolje otvorila utakmicu i već u 13. minuti pogotkom kapetana i povratnika u momčad Stjepana Laštre, povela sa 1:0. Nakon toga su domaćini uspostavili ravnotežu i do kraja poluvremena je to bila izjednačena utakmica.

Croatia ZH 1

Onda, pri samom kraju susreta u sudačkoj nadoknadi vremena (45+2 .min) Schwamendigen uspijeva izjednačiti rezultat na 1:1. Pritom Sebastijan Jurić dobiva drugi žuti i crveni karton te Croatia ostaje bez igrača manje.

U drugom poluvremenu hrvatska momčad bez igrača manje pojačava tempo i ugrožava vrata domaćina. U 68. minuti obrambeni igrač Schwamendigena skriva jedanajsterac koji sigurno izvodi  Stjepan Laštro za vodstvo Croatije od 2:1. Povećanje vodstva na 3:1 hrvatskoj momčadi donio je Matias Lubina u 76.minuti. Bio je to i konačan rezultat susreta.

Sa osvojena nova tri boda Croatia se i dalje nalazi na 7. mjestu na ljestvici  tablice.

Sastav NK Croatia Zürich: Frane Dukić, Jurica Barišić, Davor Crnković, Ivan Dukić, Luka Šestak, Dario Perković, Loris Tanzillo, Stjepan Laštro (C), Kristijan Krstić, Sebastijan Jurić. Još su igrali: Josip Filipović, Matteo Montebove, Matias Lubina, Ivan Zubonja, Stanislav Blažanović: Trener – igrac: Stanislav  Blažanović.